Letnia niedziela nad wodą

Letnia niedziela nad wodą

Latem, gdy jest bardzo gorąco i mamy wolny dzień, taki jak na przykład niedziela, najlepiej jest wybrać się niedaleko nad wodę. Będzie to bardzo dobry sposób na relaks na świeżym powietrzu, w miłym otoczeniu i w towarzystwie bliskich osób.

Jedziemy nad wodę

Zanim zrealizujemy naszą wyprawę, powinniśmy zastanowić się, gdzie dokładnie pojedziemy. W zasadzie w sąsiedztwie każdego miasta znajdują się jakieś tereny ze zbiornikami wodnymi. Bardzo ważne jest, by wybrać miejsce bezpieczne czyli takie, gdzie pływanie jest dozwolone albo wyznaczone są specjalne strefy i są tam ratownicy. Może to więc być pobliskie jezioro, zalew, rzeka albo zespół basenów na powietrzu. Jeśli do takiego miejsca mamy stosunkowo niedaleko, możemy wybrać się rowerami, co bardzo uatrakcyjnieni wycieczkę. Poza tym, w okolice lokalnych zalewów wodnych zwykle kursują autobusy komunikacji podmiejskiej. Oczywiście najwygodniej jest wybrać się samochodem, bo wtedy można zabrać ze sobą więcej rzeczy, takich jak leżaki czy pompowane zabawki dla dzieci.

Jak przygotować się do spędzenia udanej niedzieli nad wodą?

Nad wodę najlepiej wybrać się z większym gronie. Jeśli ktoś nie ma dzieci, może zaprosić na taką wyprawę znajomych, sąsiadów albo dalszych kuzynów. Z całą pewnością trzeba będzie zabrać ze sobą zapas wody oraz jakiś prowiant. Potrzebne będą stroje kąpielowe, klapki, koce, ręczniki. Dobrze jest też wziąć ze sobą duży parasol. Dla dzieci zabieramy koła ratunkowe i inne pompowane zabawki. Nie można też zapomnieć o nakryciach głowy i kosmetykach, które będą nas chronić przed oparzeniami słonecznymi. Jeśli chodzi o jedzenie to nie trzeba zabierać go zbyt wiele, bo w takich miejscach zwykle są liczne punkty gastronomiczne, gdzie można zjeść zarówno coś na ciepło, jak i kupić zimne napoje czy lody.

Jak ciekawie spędzać czas nad wodą?

Nad wodą zwykle zajmujemy się przede wszystkim pływaniem i opalaniem, jednak możliwości jest dużo więcej. Na obiektach zorganizowanych można popływać na rowerze wodnym, motorówką czy na nartach wodnych. Zwykle w pobliżu są także liczne boiska, tereny zielone i siłownie zewnętrzne. Można więc zagrać w badmintona, w szachy albo w siatkówkę plażową. Seniorzy chętnie rozsiadają się w cieniu albo spacerują alejkami czy wzdłuż molo. Czas nad wodą to także dobra okazja do tego, by robić sobie zdjęcia w pięknych okolicznościach przyrody. Osoby które lubią obserwować zwierzęta i ptaki mogą zabrać ze sobą lornetki. Czas na plaży to także dobra okazja do tego, by nadrobić zaległości książkowe.