Kwarantanna w lecie! Jak ją przetrwać?

Kwarantanna w lecie! Jak ją przetrwać?

Czas kwarantanny, czyli spędzenia w domu minimum 10 dni, a często nawet do 20 nie jest optymistyczną perspektywą. Zwłaszcza latem, kiedy ciepłe, słoneczne, długie dni zachęcają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Niestety jednak wciąż trwająca pandemia koronawirusa, a także społeczna odpowiedzialność oraz restrykcyjne przepisy są bezlitosne. Kwarantannę trzeba po prostu przetrwać w zamknięciu. Jak wykorzystać ten czas?

Kwarantanna w domu – jak przetrwać w zamknięciu?

Niech to będzie czas na nowe inicjatywy. Najlepiej skrupulatnie zaplanowany i produktywny. Wszystko po to, by zająć głowę i poświęcić energię na coś dobrego! To sposób na uniknięcie nadmiernego zamartwiania się i przygnębienia z powodu tego, co nas omija. Skoro nie możesz tego zmienić, spróbuj na tym zyskać. Dobrze zaplanowany i wykorzystany czas, niewątpliwie mija szybciej i daje satysfakcję.

Zrób porządki i zarób gotówkę!

Zyskasz podwójnie – bardziej przyjazną przestrzeń i korzyść finansową. Praktycznie w każdym domy znajdą się nie używane gadżety i ubrania. Mogą pochodzić z pochopnych zakupów, czy też nietrafionych prezentów. Podarowanie im drugiego życia, to okazja do zwiększenia domowego budżetu. Sprzedaż online używanych rzeczy można prowadzić przez intuicyjne, mobilne aplikacje, takiej jak: OLX, Vinted, Allegro, a także media społecznościowe: Instagram, czy Marketplace Facebooka. Co, najważniejsze nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że płatność przyjmiesz od kupującego przelewem. Wysyłkę możesz zrealizować, zamawiając kuriera w opcji bezkontaktowej (należy wystawić na umówioną porę przed drzwi, zapakowaną i zaadresowaną paczkę).

Zrób formę i poczuj się atrakcyjnie!

Skoro zyskałeś więcej wolnego czasu w domu, koniec z wymówkami. To doskonały moment, by zawalczyć o dobrą formę. Tym bardziej, że lato coraz bliżej. Wbrew pozorom w domu są świetne warunki do treningu. Można wykorzystać do niego nawet zwykłe domowe przedmioty np. butelki z wodą, świetnie zastępują hantle. Tylko pomyśl, jak milo będzie zakończyć kwarantannę nieco lżejszym i z lepszą kondycją. Do tego zadbaj o regularne, zbilansowane posiłki i nawadnianie organizmu.

Zrób coś na przekór i nie daj się przygnębieniu!

Oczywiście nie chodzi o łamanie kwarantanny! Raczej o jej sprytne przetrwanie. Letnia aura to liczne przyjemności – spacery, słońce, ciepłe wieczory… choć nie możesz skorzystać z tych atrakcji na powietrzu, może sobie zafundować drobne przyjemności w domu. Na przykład ciepłą, długą i relaksującą kąpiel, wyśmienitą kolację z dostawą do domu, czy też zakupy online. Krótko ujmując dostrzegaj rozwiązania i alternatywy, a nie przeszkody. To pomoże zachować pogodę ducha!