Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Wbrew pozorom odpowiedni dobór stanika nie jest taką prostą sprawą. Jeżeli jednak raz nauczymy się tej sztuki, to będziemy mogły cieszyć się pięknym podkreśleniem naszych piersi. Prawidłowy dobór stanika podtrzymuje biust, dzięki czemu odciążą kręgosłup. Odpowiednio wybrany biustonosz poprawia zatem naszą sylwetkę. Idealny biustonosz musi być więc wygodny, ładny oraz idealnie dopasowany. Nie powinien on nas uwierać ani uciskać, a sam biust nie powinien wylewać się z miseczek.

Tajemnicze oznaczenia na staniku – co oznaczają?

Znajomość swoich wymiarów oraz kształtu biustu to podstawowa. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dopasować stanik. Podczas wyboru warto także uwzględnić swój styl życia, a także naszą garderobę. Wszystko to sprawi, że będziesz pewniejsza siebie i poczujesz się komfortowo.

Rozmiar biustonosza zawsze określamy za pomocą cyfr oraz liter. Liczba mówi o obwodzie naszej klatki piersiowej, natomiast litera o wielkości miseczki. Idealnie dopasowany biustonosz wymaga od nas wiedzy o prawidłowym zmierzeniu naszych dwóch wymiarów.

Jak prawidłowo zmierzyć swój rozmiar?

Aby prawidłowo dobrać rozmiar naszego biustonosza, musimy zacząć pomiar od rozmiaru pod biustem. Nie od miseczki, ponieważ nie stanowi ona podstawy tej części bielizny. Do pomiaru najwygodniej będzie Ci użyć zwykłej, krawieckiej miarki.

Obwód pod naszym biustem mierzymy bezpośrednio pod piersiami – najlepiej na gołym ciele. Zazwyczaj uzyskany wynik zaokrąglamy do dołu, dzięki temu biustonosz nie będzie zbyt luźny. Jeśli więc podczas pomiaru wyszło Ci 72 cm, to Twój rozmiar pod biustem to 70. Znając już ten wynik możesz przejść do kolejnego pomiaru.

Do zmierzenia obwodu biustu zakładamy biustonosz. Ważne jest jednak to, aby był on miękki i nieusztywniany. Mierząc się w ten sposób zapobiegamy spłaszczeniu się piersi, które za pomocą biustonosza zostają podniesione. W tym przypadku także należy użyć miarki krawieckiej, którą mierzymy się w najszerszym miejscu biustu. Jeżeli Twoje piersi są jędrne, to pomiar ten możesz wykonać na stojąco. Jeżeli jednak Twój biust ma skłonność do opadania – pochyl się lekko do przodu.

Mam wymiary – i co dalej?

Mając już swoje wymiary możemy przejść do obliczenia wielkości miseczki naszego idealnego stanika. W tym celu odejmujemy obwód pod biustem od obwodu w biuście. Otrzymany wynik to nasz rozmiar biustonosza. Przykładowo: otrzymany wynik wynosi 12 cm, to jest to miasteczka A, natomiast 15 cm to miseczka B. Aby sprawdzić jaka przypada nam litera należy zajrzeć do tabeli rozmiarów producenta biustonoszy.

Po tym możemy kupić biustonosz. Obecnie możemy to zrobić bez wychodzenia z domu – dzięki sklepom online. Chcesz kupić idealnie dopasowany i elegancki biustonosz, stworzony z wysokiej jakości materiałów? – Więcej znajdziesz tu