Od czego zacząć urządzanie salonu? Wybór mebli i foteli

Od czego zacząć urządzanie salonu? Wybór mebli i foteli

Każdy, kto chociaż raz w życiu przeżył remont mieszkania, wie że zawsze wiąże się on z opóźnieniami, dodatkowymi kosztami i rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Ostatnim etapem remontu jest urządzanie mieszkania i śmiało możemy powiedzieć, że jest to najprzyjemniejsza część. Jednak również wymaga od nas planowania. Urządzanie mieszkanie jest czasochłonnym procesem. Dla jednych świetną zabawą, dla drugich koniecznością. Ale w obu przypadkach jest kilka takich samych rzeczy, o których warto pamiętać. Od czego zacząć urządzanie mieszkania? 

Określ swoje potrzeby 

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, jakie cechy powinien mieć Twój wymarzony salon. Czego od niego oczekujesz. Ile osób powinno zmieścić się w salonie na siedząco? Czy będzie to także jadalnia? Tak naprawdę wszystko co przyjdzie Ci do głowy i będzie związane z funkcjonalnością salonu rozważ w pierwszej kolejności. Mieszkanie urządza się raz na kilkanaście (a nawet kilkadziesiąt) lat, dlatego dokładnie zaplanuj każdy kąt.. Jeśli czujesz, że to zadanie Cię przerasta to zawsze możesz skorzystać z pomocy architekta wnętrz. 

Zrób pomiary

W drugiej kolejności wykonaj dokładne pomiary każdego pomieszczenia. Do tego zadania będziesz potrzebować miarki, ołówka i najlepiej drugiej osoby, która przytrzyma w razie potrzeby pomoże Ci przytrzymać miarkę. Pomiary zawsze wykonuj podwójnie i zapisuj na kartce. Tym sposobem unikniesz błędów i  nie zapomnisz żadnej wartości. Co powinno się zmierzyć? Wszystkie ściany – zarówno wysokość jak i szerokość, ramy okienne, parapety, miejsca na kaloryfery, wentylację i wszelkie przestrzenie, w których będziesz chciał ustawić meble. Stylowe inspiracje znajdziesz w sklepie Nodedeco

Wybór mebli: stół, kanapa i fotele 

W ostatniej kolejności zabierz się za wybieranie mebli. Jeśli planujesz połączyć salon z jadalnią, to postaraj się wydzielić dwie przestrzenie: jedna z stołem, druga – strefa relaksu z kanapą i fotelami. Kanapa i fotele to centrum salonu. Tutaj będziesz przyjmować gości, odpoczywać i spędzać dużą część czasu. Dlatego poświęć czas na wybór nie tylko estetycznych mebli, ale także wygodnych. Szczególną rolę w salonie grają fotele. Powinny być dopasowane do kanapy i przede wszystkim wygodne. Źle dobrane fotele potrafią być narzędziem tortur dla kręgosłupa. Dlatego wybierz modele, które będą łączyć w sobie estetykę, komfort i funkcjonalność. Do przynajmniej jednego fotela warto dobrać także podnóżek. Trzymając nogi lekko w górze poprawiasz krążenie i zapobiegasz powstawaniu żylaków.