Dlaczego warto wybrać przedszkole językowe?

Dlaczego warto wybrać przedszkole językowe?

Przedszkole językowe to duża szansa dla naszego malucha. Możliwość nauki języka zapewniona od najmłodszych lat może przynieść lepsze rezultaty i w efekcie sprawić, że dziecko będzie szybciej chłonęło nowe słowa i zwroty. Prywatne przedszkola zapewniają naszym pociechom dodatkowe zajęcia językowe, które nie tylko umilą czas dziecku, ale również przygotują go do bardziej zaawansowanej nauki szkolnej. Dodatkowo w przedszkolu językowym naszym dzieckiem zajmie się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która posiada duże doświadczenie i umiejętności oraz metody nauczania małych dzieci.

 

Jakie zajęcia organizuje przedszkole językowe?

 

Wybór odpowiedniego przedszkola to dla rodziców dość stresujący czas, ponieważ muszą podjąć decyzję, która w pewnej części zaważy na kierunku rozwoju ic dziecka. Każdy rodzic chciałby aby jego dziecko uczęszczało do jak najlepszego przedszkola, dlatego spędzają oni długie godziny na szukaniu dodatkowych zajęć czy szkół, które oferują je w zestawie. W takiej sytuacji warto zastanowić się czy dobrym rozwiązaniem nie będzie przedszkole językowe, które zapewni naszemu dziecku profesjonalna naukę języka obcego już od najmłodszych lat.

 

Przedszkole językowe opiera swoje zajęcia z języków obcych na codziennych sytuacjach, z którymi nasze dzieci mają styczność. Jest to łatwy sposób na nauczenie się wyrażania swoich uczuć i emocji w obcym języku a także chłonięcie nowego słownictwa, które pozwoli dziecku nazwać przedmioty, których używa na co dzień. Bardzo ważne jest aby kadra pedagogiczna która zajmuje się naszymi dziećmi lubiła swoja pracę i wykonywała ją z powołania, a nie z przymusu. Wówczas dzieci są bardziej zainteresowane lekcjami i więcej z nich wynoszą.

 

Przedszkole językowe zapewnia ruch oraz wszechstronne nauczanie

 

Jak wiadomo dzieci są bardzo ruchliwe i nie lubią siedzieć przez dłuższy czas w jednym miejscu. Aby zapewnić spokój i skupienie podczas zajęć językowych przeplatane są zajęciami ruchowymi. Aktywizują one dziecięce ciała i pozwalają na ubytek energetyczny, który sprawi, że będzie można dalej efektywnie prowadzić lekcję. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się po angielsku, dlatego dziecko uczyć się myśleć w obcym języku i łatwiej przychodzi mu zrozumienie jego zasad.

 

Oprócz zajęć językowych dzieciaki realizują standardową podstawę programową wykładaną w języku polskim. Dodatkowo organizowane są zajęcia ruchowe, które aktywizują aparat motoryczny dziecka i rozwijają jego zdolności ruchowe. Są to między innymi zajęcia taneczne czy sportowe. Przedszkole językowe stara się uczyć dziecko za pomocą wszystkich zmysłów, taka metoda bardzo rozwija i ułatwia przyswajanie wiedzy. Dziecko zaczyna więcej myśleć, zastanawiać się i zauważać więcej szczegółów. Takie metody nauczania generują u dziecka również emocje, które pomagają w zapamiętywaniu.

 

Metody nauki jakie wykorzystuje przedszkole językowe

 

Wszystkie dzieci na świecie uwielbiają uczyć się poprzez zabawę, a w przedszkolu językowym będą miały zapewnioną taką możliwość. skutkuje to większym zainteresowaniem i skupieniem dzieci, dzięki czemu nie odczuwają nudy, który sprawia, że nie rejestrują pewnych części lekcji. Dzieciaki lubią uczyć się piosenek i wierszy, bawić w kalambury oraz inne zgadywanki. Gry wspomagają również samodzielne myślenie dziecka, dlatego warto wprowadzać je do systemu nauczania.

 

W metodach nauczania wykorzystywanych przez nauczycieli z przedszkoli językowych bardzo często używane są obrazki. Dzieci kochają różnego rodzaju kolorowe ilustracje i bardzo chętnie uczą się z ich udziałem. Maluchy opisują sytuacje, które widzą na obrazkach  dzięki temu przyswajają słownictwo. Dobrze jest również włączać im ulubione bajki w obcym języku, aby wyłapywały słowa czy zwroty, które udało im się zrozumieć.

 

Zajęcia językowe prowadzone są w takich przedszkolach codziennie. Dzięki ciągłemu powtarzaniu i codziennemu kontaktowi z językiem obcym dzieci czują się w sytuacjach językowych naturalnie i dobrze sobie z nimi radzą. Musimy pamiętać, że nauka języków obcych to w dzisiejszych czasach niezbędna rzecz dla każdego ucznia. im wcześniej zaczniemy lekcje języka tym szybciej uda nam się go opanować i swobodnie z niego korzystać, dlatego warto wybrać przedszkole językowe.