Jak otworzyć kłódkę bez klucza?

Klucze od kłódki najłatwiej zgubić. Są małe, często trzymamy je luzem i przez to łatwo je zapodziać. Co zrobić w przypadku kiedy zgubiliśmy klucze od kłódki i nie możemy dostać się do piwnicy? Zobacz co możesz zrobić zanim sięgniesz po nożyce do metalu. 

Jak otworzyć kłódkę bez klucza? 

W pierwszym odruchu (i myśli)  chcemy sięgnąć po nożyce do metalu. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim mało kto z nas posiada taki sprzęt w domu. Po drugie nie warto niszczyć kłódki. Tak samo nie szarp kłódki i nie staraj się jej wyrwać. Takim działaniem możesz sprawić sobie więcej kłopotów; zniszczyć nie tylko kłódkę, ale także zawiasy. W efekcie będziesz musiał zakupić nie tylko nową kłódkę, ale całe nowe zamknięcie. 

Niektórzy próbują także otworzyć kłódkę filmowymi sposobami: wsuwką. Jednak film to nie rzeczywistość, a takie metody raczej się nie sprawdzają. Zamiast otworzyć zamek, możesz niechcący zniszczyć mechanizm. Wtedy znowu nie zostanie Ci nic innego, jak zakup nowej kłódki. Jeśli zgubiłeś klucz od kłódki i nie masz zapasowego, to nie musisz kupować nowej kłódki. Czasem wystarczy zrobić odlew i dorobić kluczyk lub zaopatrzyć się w klucz uniwersalny. 

Zadzwoń po ślusarza 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku kłódki bez klucza jest zadzwonienie po ślusarza. Pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ czynne jest całą dobę, więc nie musisz się martwić godziną, ani dniem tygodnia. Ślusarz posiada specjalne narzędzia, dzięki którym z łatwością otworzy Twoją kłódkę, jednocześnie nie uszkadzając mechanizmu zamknięcia. Za usługę zapłacisz małe pieniądze i przy okazji zaoszczędzisz na nowej kłódce. 

Z usług ślusarza warto skorzystać także w przypadku zatrzaśniętych drzwi do mieszkania lub złamanego klucza. Jeśli sami będziemy grzebać przy mechanizmie, to możemy go nieodwracalnie uszkodzić. Natomiast wymiana zamka w drzwiach jest już dużo droższą zabawą niż kupno nowej kłódki. Tak samo w przypadku samochodu. Ślusarz posiada nie tylko specjalne narzędzia, ale także umiejętności, dzięki którym w szybki i nieinwazyjny sposób otwiera nawet najbardziej skomplikowane zamki. Co ważniejsze dobry ślusarz ma także certyfikaty, które uprawniają go do wykonywania zawodu. Dzięki temu mamy pewność, że nasz zamek otwierany jest w bezpieczny sposób. Jednak żeby zapobiec sytuacjom, w których jedynym wyjściem jest awaryjne otwieranie drzwi, pamiętaj żeby zawczasu dorobić zapasowe klucze, które będziesz trzymać poza mieszkaniem. Na przykład u sąsiada. 

Dodaj komentarz