Jak dbać o cerę? Najlepsze sposoby na piękną skórę

Jak dbać o cerę? Najlepsze sposoby na piękną skórę

Która z nas nie marzy o zdrowej, pięknej i świetlistej cerze? Niestety mało kto rodzi się z przywilejem idealnej cery – może myć ją zwykłym mydłem, a twarz będzie czysta i nawilżona. Większość z nas musi o cerę dbać. I to wieloetapowo. Zobacz najlepsze i sprawdzone sposoby na piękną cerę. 

Piękna cera zaczyna się od środka 

Fakt jest taki, że stan naszej cery bardzo często odzwierciedla stan wewnętrzny naszego organizmu. Innymi słowy jeśli nie dbamy o nasz organizm, odżywiamy się nieprawidłowo i pijemy za mało wody, to nasza cera nie będzie wyglądać zdrowo. Dlatego pielęgnację cery powinniśmy zacząć od środka. Jak możemy to zrobić? 

Zacznij od diety. Przyjrzyj się temu co jesz. Ogranicz słodycze i żywność wysoko przetworzoną. Zamiast tego swój jadłospis bazuj na świeżych warzywach, owocach i kaszach. Pamiętaj także, żeby pić minimum 1,5 litra wody dziennie. Nawodniony organizm, to nawodniona i odżywiona skóra. Jeśli masz problem ze smakiem czystej wody, to możesz dodać do niej sok wyciśnięty z cytryny, pomarańczy lub grejpfruta. Pyszna jest także woda z dodatkiem świeżego ogórka i mięty. W dodatku tak przyrządzony napój ma właściwości nie tylko nawadniające, ale także odżywcze. Warto także włączyć do swojej diety ziołowe herbaty oczyszczające, które pomogą Ci zadbać o cerę. 

Wieloetapowa pielęgnacja 

Piękną i czystą cerą mogą pochwalić się Koreanki. To właśnie one opracowały skuteczne metody dbania o skórę, które stały się popularne na całym świecie. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy przy pomocy płynu micelarnego, ranking najlepszych produktów znajdziesz tutaj https://rankingiproduktow.pl. Płyn nałóż na wacik i zmyj nim makijaż. Następnie pozostałości oczyść olejkiem do demakijażu. Kosmetyki do makijażu powstają na bazie tłuszczów, a tłuszcz najlepiej rozpuszcza się innym tłuszczem. Dlatego najefektywniejszym sposobem na dogłębne oczyszczenie twarzy z makijażu jest użycie olejku.

Trzecim etapem jest oczyszczenie twarzy preparatem na bazie wody. Wybierz delikatny płyn, który w składzie będzie miał jak najmniej sztucznych barwników i syntetycznych zapachów. Płyn do mycia twarzy na bazie wody pomoże Ci pozbyć się resztek brudu i zmyje tłusty filtr po olejku. Ostatnim etapem w procesie oczyszczania cery jest tonizowanie. Na sam koniec przemyj twarz tonikiem. Dzięki temu wyrównasz pH skóry, które zostało chwilowo zachwiane przy tak głębokim oczyszczaniu. Pamiętaj, że dobry tonik nie powinien zawierać alkoholu, ponieważ ten wysusza skórę. Przywrócenie bariery ochronnej skórze zabezpiecza ją przed bakteriami i innymi czynnikami zewnętrznymi.