Czy znasz pomysł na oryginalny prezent?

Czy znasz pomysł na oryginalny prezent?

Zbliżają się urodziny, dzień matki, ojca lub dostałeś/aś zaproszenie na ślub i nie wiesz co kupić w prezencie? Własnoręcznie ozdobiony przedmiot ucieszy nie tylko osobę obdarowaną, ale również sprawi wielką satysfakcję ofiarodawcy. Scrap-booking czy techniki decoupage to forma kreatywnego zdobienia i to nie tylko dla wybranych. Wystarczy trochę chęci do nauki i odrobina pomysłowości.

Zdobienie techniką decoupage – pomysł dla każdego

Stawiając pierwsze kroki w nauce techniki decoupage, należy zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Z czasem w trakcie poznawania kolejnych możliwości w tej technice warsztat pracy powiększy się o kolejne akcesoria.

Oto co potrzebujesz na samym początku:

  • pędzelek,
  • przedmiot do zdobienia, na początek mogą to być małe elementy takie, jak zakładka do książek, podkładki. Wraz z rozwojem umiejętności asortyment do zdobienia można wybrać większy np. https://decoupage-drewno.pl,
  • klej do decoupage z lakierem,
  • lakier, który pozwoli estetycznie wykończyć przedmiot,
  • serwetki, papier ryżowy,
  • jasna farba akrylowa.

Do listy należy dodać chęć nauki i niezrażanie się niepowodzeniami. Internet jest bardzo bogaty w filmiki instruktażowe, które pozwalają na rozwijanie umiejętności. Technika decoupage to metoda zdobienia dla każdego. Po postawieniu pierwszych kroków nie można przestać. Przyklejenie serwetki czy papieru ryzowego można ozdobić przez postarzenie elementu, czy stworzenie spękanej warstwy. Wszystko to jest w zasięgu ręki, wystarczy spróbować.

Decoupage na drewnie

Technikę decoupage możemy stosować na przedmiotach wykonanych z różnych materiałów; ceramika, szkło, metal, a nawet tkanina. Popularne jest zdobienie elementów drewnianych.

Obok zawieszek okolicznościowych, bogata oferta na pudelka i skrzynki daje możliwość stworzenia nietuzinkowego prezentu. To nie tylko szkatułki na biżuterię! Można przygotować skrzynkę na herbatę lub na wino. Wybór papieru do decoupage otwiera wiele możliwości dla wyobraźni. Element drewniany można ozdobić w stylu bardzo delikatnym kobiecym, w stylu vintage czy spersonalizowanym pod upodobania, czy hobby osoby, dla której przeznaczony jest prezent. Wśród elementów do zdobienia techniką decoupage znajdziemy także elementy drewniane o praktycznym zastosowanie. Pudełko drewniane na chusteczki, przyprawy czy skrzyneczka na klucze to jeden z lepszych pomysłów na osobisty prezent. Do zdobienia można użyć tasiemek, koronek, perełek, cekinów, piórek czy koralików. W ten sposób powstanie oryginalny, nietuzinkowy przedmiot.

Wyroby hand made nie tracą na zainteresowaniu wśród potencjalnych klientów. Dla twórców to nie tylko pomysł na biznes w domowym zaciszu, ale także na relaksujące hobby. Tak ozdobione przedmioty będą zawsze oryginalnym prezentem i detalem, który podkreśla charakter danego pomieszczenia. Warto otaczać się pięknymi przedmiotami, które zostały wykonane ręcznie i same w sobie są nietuzinkowe. Technika decoupage na drewnie pokazuje, jak oryginalne mogą być