Catering dietetyczny – nowy najlepszy sposób odżywiania?

Catering dietetyczny – nowy najlepszy sposób odżywiania?

Rozwój technologii pod wieloma względami zmienił nasze życie na lepsze, ale nie da się ukryć, że ma także swoje ciemne strony. W ciągu ostatnich kilku dekad tempo naszego życia mocno przyspieszyło i wiele osób nie ma obecnie czasu na wypoczynek, rozrywkę czy nawet gotowanie i jedzenie. Z tego względu jedzą posiłki nieregularnie i opierają się na fast-foodach czy mrożonej żywności z supermarketów. Pod wieloma względami jest to niezdrowe i niekorzystne.

Na szczęście jednak pojawiło się już jakiś czas temu ciekawe rozwiązanie tego problemu, które staje się coraz popularniejsze i coraz szerzej dostępne. Mowa tutaj o cateringu dietetycznym, którym interesuje się coraz więcej osób prowadzących różne tryby życia. Zdaniem niektórych jest to nawet nowy najlepszy sposób odżywiania, skrojony idealnie pod potrzeby ludzi XXI wieku.

Catering dietetyczny – na czym polega?

Mimo, że usługi tego typu dostępne są od dłuższego czasu, wciąż nie każdy może wiedzieć, na czym catering dietetyczny Radom właściwie polega. Działa on na stosunkowo prostej zasadzie. Klient wybiera rodzaj interesującej go diety (na przykład dieta bezglutenowa, dieta wegańska, dieta ketogeniczna), preferowaną dzienną kaloryczność i ilość posiłków, które chce otrzymywać (można zamówić jedynie sam obiad, ale jest też opcja otrzymywania 3 lub nawet 5 posiłków dziennie).

Następnie decyduje, czy chce otrzymywać jedzenie również w weekendy i przez ile dni. Zamawianie posiłków od razu na dłuższy okres jest tańsze, ale, jeśli nie mamy pewności, czy jest to rozwiązanie dla nas, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić jedynie kilkudniowy pakiet próbny i przekonać się na własnej skórze, czy jest to optymalny sposób odżywiania.

Po załatwieniu tych formalności, codziennie rano pod drzwi klienta dostarczane będą zestawy smacznych, przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy posiłków, o wybranej kaloryczności i zgodnych z  ustalonym typem diety. Posiłki dostarczane są w specjalnych pojemnikach, które ułatwiają ich transport i spożywanie w pracy, na uczelni czy w podróży, ale można oczywiście także jeść je w domu.

Dlaczego catering dietetyczny jest dobrym sposobem na odżywianie?

Catering dietetyczny jest nie tylko szybki i wygodny, ponieważ dzięki niemu nie trzeba marnować czasu na gotowanie, zakupy, wyszukiwanie przepisów czy planowanie posiłków, ale też zdrowy. Dania przyrządzane są z wysokiej jakości, świeżych produktów, a menu układane jest z myślą o dostarczeniu klientom wszystkich niezbędnych składników  odżywczych – witamin, minerałów i nie tylko.