Pudełka eko idealne na spersonalizowane opakowanie prezentu

Pudełka eko idealne na spersonalizowane opakowanie prezentu

Kartonowe pudełka eko często mogą kojarzyć się nam jedynie z wysyłaniem przeróżnych paczek. Oczywiście jest to bardzo dobry sposób, aby szybko, a przede wszystkim bezpiecznie wysłać zamówiony towar do klienta czy paczkę do rodziny lub znajomych. Jednakże pudełka eko to bardzo dobry sposób na opakowanie prezentu. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej.

Tradycyjne pakowanie prezentu

Można pokusić się o stwierdzenie, że praktycznie od zawsze prezenty pakujemy w papier prezentowy i owijamy je wstążką, albo przyklejamy kokardę. Żeby jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, często sięgamy także po gotowe torebki prezentowe. Ta opcja nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Jednak, czy zostanie doceniona przez obdarowywanego? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie już sam.

Jednakże istnieje sporo sposobów na to, aby nawet drobny prezent zamienić w jedyny w swoim rodzaju, obok którego jubilat na pewno nie przejdzie obojętnie. Jednym z nich jest właśnie pakowanie prezentów w pudełka eko, które następnie samodzielnie udekorujemy i spersonalizujemy.

Pudełka eko idealne na spersonalizowane prezenty

Pudełka eko wykonane są z naturalnych, w pełni biodegradowalnych materiałów. Pakując prezent w taki sposób dbamy więc jednocześnie o naszą planetę. Jednak do sedna. Pudełko eko daje nam ogrom możliwości i każda kreatywna osoba z pewnością to doceni.

Zanim zamkniemy pudełko do środka poza prezentem możemy włożyć wiórka papierowe, które dostępne są w przeróżnych kolorach. Inną możliwością jest bibuła barwiona, w różne motywy i wzory lub ekskluzywny papier do pakowania, który wkładamy do wnętrza pudełka eko razem z prezentem. Następnie papier taki można połączyć personalizowaną naklejką lub sznurkiem.

Kiedy wnętrze paczki mamy już gotowe, pozostaje nam jej zamknięcie oraz udekorowanie z zewnątrz. I tutaj ponownie wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych pomysłów. Przydać mogą nam się personalizowane wstążki i naklejki, sztuczne lub żywe kwiaty, wszelkiego rodzaju koraliki, perełki i inne ozdoby. Warto wiedzieć, że wcale nie musimy tego wszystkiego kupować. Wiele rzeczy, które mogą się nam przydać na pewno mamy w domu. Z pewnością już kiedyś pakowaliśmy prezenty i coś nam zostało. Może też odłożyliśmy opakowania i elementy od nich po prezentach, które sami dostaliśmy.

Kiedy decydujemy się na pakowanie prezentów w pudełka eko przydać może się nam praktycznie wszystko. Nasze ograniczenia wynikają tylko i wyłącznie z naszej wyobraźni. Co więcej, jeśli obdarowywany zauważy, że cały prezent opakowaliśmy własnoręcznie, z całą pewnością będzie mu bardzo miło i doceni nasz wysiłek.