Pewny sposób na łysienie jest tylko jeden

Dla każdego mężczyzny ogromnym problemem wieku średniego jest pojawiające się na głowie łysienie. I chociaż łysieją nie tylko mężczyźni to jednak właśnie u mężczyzn jest to najbardziej widoczne.

Widoczne, ponieważ włosy u mężczyzn zazwyczaj są krótkie, przez co w przeciwieństwie do kobiet nie da się łysienia przykryć pozostałymi włosami. Albo da się to zrobić, ale niezwykle niezdarnie i zazwyczaj nieudanie. Mężczyźni przeżywają łysienie bardzo mocno, chociaż oczywiście w większości przypadków starają się tego nie okazywać. Jednak czasem po prostu nie da się tego ukryć, że z miejscowym łysieniem żadnemu mężczyźnie nie jest do twarzy a już na pewno nie jest do śmiechu.

Im dalej postępująca “choroba” tym gorsze zarówno samopoczucie jak i samoocena. Jeśli łysienie jest bardzo mocno widoczne pojawiają się do tego również kompleksy i niskie poczucie własnej wartości. Tak, to nie są przelewki ani dyrdymały. Każdy mężczyzna w głębi duszy bardzo mocno przeżywa to, że trzeba się rozstać z piękną fryzurą albo z włosami w ogóle. Na szczęście jest na to rada, która choć kosztowna to jednak bardzo skutecznie niesie ratunek setkom zdesperowanych przez pierwsze oznaki łysiny mężczyzn.

Z pojawiającym się łysieniem trzeba walczyć od samego początku

Jeśli tylko na Waszej głowie pojawią się pierwsze oznaki łysiny to najlepiej od razu wytoczyć wszystkie bojowe działa przeciwko tej chorobie. Jeżeli zauważycie, że Wasze włosy przy każdej okazji wypadają to konkretny znak, że należy zacząć działać. Czas w tym wypadku gra tylko i wyłącznie na Waszą niekorzyść. Dlatego, już przy pierwszej oznace łysienia należy udać się do apteki.

Warto zainwestować pieniądze w te odżywki czy szampony, które poleci Wam farmaceuta. Nie oszczędzajcie pieniędzy na tego typu używki dla włosów, dlatego, że mogą one w dużym stopniu zatrzymać łysienie, ale na pewno nie powstrzymają go całkowicie. Jeśli zauważacie, że pomimo takiego działania nadal z Waszymi włosami dzieje się coś niepokojącego należy zastanowić się nad tym, jak to się może skończyć i co będzie za kilka lat. I tutaj pojawia się medycyna estetyczna, dzięki której dzisiaj można swoje włosy uratować, albo raczej odzyskać. Jeśli nie widzicie już szans na wyleczenie się z postępującej łysiny metodami naturalnymi polecanymi w aptece to koniecznie trzeba pomyśleć o rozwiązaniu w postaci przeszczepu włosów. Od razu napiszemy, że przeszczepienie włosów nie jest tanim ratunkiem, ale jest ratunkiem niezwykle skutecznym.

Przeszczep włosów to wyjście ostateczne i jedyne

Jeśli łysienie postępuje i żadne środki nie pomagają to jedynym ratunkiem pozostaje przeszczep włosów. Jest to wyjście ostateczne i najbardziej skuteczne. Przeszczep włosów oferuje kilkadziesiąt wyspecjalizowanych klinik w Polsce, ale warto zdecydować się na zabieg w tej, która cieszy się największą renomą. Przeszczep włosów polega na przeniesieniu cebulek włosów z tych miejsc głowy, w których włosy jeszcze są w te miejsca, z których włosy całkowicie już wypadły. Odpowiednie rozmnożenie cebulek i punktowe obsadzenie ich w miejscach łysienia pozwala znów cieszyć się bujną czupryną a co za tym idzie lepszym samopoczuciem. Przeszczep włosów nie jest tanim rozwiązaniem problemów. Za przeszczepienie włosów tylko w jednym punkcie zapłacimy kilka złotych a takich punktów na głowie mogą być tysiące.

Trzeba się więc przygotować na spory wydatek ale dla wielu mężczyzn jest to jedyny możliwy sposób na pozbycie się wstydliwego problemu. Nie ma przecież nic cenniejszego aniżeli własne włosy na głowie. Lekarstwem na łysienie albo raczej sposobem na uniknięcie jego przykrych skutków jest właśnie przeszczep włosów. Bez tego niestety, włosy same nie odrosną. Tam, gdzie one już wypadły mogą pojawić się tylko i wyłącznie dzięki ich przeszczepieniu z miejsc, które jeszcze są zdrowe. Dlatego, jeśli ten problem dotyczy Ciebie już dzisiaj pomyśl o tym, żeby włosy ze zdrowych jeszcze miejsc przeszczepić. Warto to zrobić zanim realnie będzie na to już za późno. Jeśli łysienie będzie całkowite może nie być już możliwości zapełnienia wyłysiałych miejsc zdrowymi cebulkami włosów.