Święto kobiet nie jest zarezerwowane jedynie dla dorosłych: mamy, babci czy cioci. Z prezentu ucieszą się także dziewczynki kilku- lub kilkunastoletnie. To przecież dla nich idealna okazja, by poczuć się dorosłą kobietą.

Co zatem kupić dziewczynce na 8 marca? Zabawkę? Niekoniecznie – za dwa miesiące będzie ku temu lepsza okazja, czyli Dzień Dziecka. Teraz postawmy na pomysły na Dzień Kobiet, które podkreślą wyjątkowy charakter tego święta, a dziewczynce pozwolą poczuć się wyróżnioną. Oto kilka pomysłów na kreatywny podarek dla młodej kobietki.

Standardowe prezenty inaczej

Zazwyczaj 8 marca kobiety otrzymują bukiety kwiatów lub pojedyncze wiosenne tulipany. Możemy więc pójść tym tropem i sprezentować dziewczynce słodki bukiecik z cukierków. Nie dość, że wygląda wiosennie i kolorowo, to ile radości będzie z jego konsumpcji.:) Ciekawym pomysłem jest też zamówienie dedykowanego bukietu kwiatów z miłym dodatkiem, na przykład maskotką.

Drugim popularnym prezentem z tej okazji są czekoladki. Zmodyfikujmy standardowe wiśnie w likierze (których nie damy z wiadomych względów) i podarujmy małej kobietce czekoladowego misia, pralinki w kolorowym opakowaniu lub kwiatka… do zjedzenia.

Trzecie miejsce wśród podarków zajmują rajstopy. O ile dorosłych kobiet taki prezent może zbytnio nie satysfakcjonować, o tyle dziewczynki na pewno ucieszą się z kolorowych rajstopek. Ich wybór jest obecnie tak duży, że na pewno znajdziemy coś odpowiedniego i wpisującego się w gusta młodych kobietek.

Pomysłowość górą

Dziewczynki potrafią docenić wysiłek włożony w wykonanie prezentu. Ucieszą się więc z ręcznie wykonanej laurki z życzeniami czy kolorowych, papierowych tulipanów. Dzieła te na pewno na długo zagoszczą w honorowym miejscu dziecięcego pokoju.

Coś dla podniebienia

Każdy lubi słodycze, a dzieci w szczególności. Dobrym prezentem będą więc własnoręcznie upieczone ciasteczka w kształcie serduszek czy kwiatków. Wystarczą foremki, przepis i trochę pomysłowości, a stworzymy niepowtarzalne dzieła, które wywołają uśmiech na twarzach dziewczynek.

Dodaj komentarz