Jak skutecznie pozbyć się długów? Najlepsze sposoby

Jak skutecznie pozbyć się długów? Najlepsze sposoby

Każdego roku tysiące Polaków popada w zadłużenie. Najczęściej jest to spowodowane zaciągnięciem zbyt wielu kredytów i pożyczek jednocześnie lub problemami takimi jak np. utrata pracy. Nie ważne jednak z jakiego powodu powstał Twój dług, z pewnością chcesz się go pozbyć i zacząć nowe życie bez zadłużeń. Oto kilka skutecznych sposobów na to, jak wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Nie unikaj wierzyciela

Większość dłużników jak ognia unika swojego wierzyciela. Niestety jest to duży błąd, który wcale nie poprawi Twojej trudnej sytuacji finansowej. Zamiast unikać wierzyciela i ignorować jego próby kontaktu z Tobą postaraj się z nim negocjować. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się ustalić nowe warunki spłaty długu i łatwiej będzie Ci regulować comiesięczne raty. Nie zapominaj o tym, że instytucja, która pożyczyła Ci pieniądze, także chce je odzyskać. Z tego powodu wierzyciele starają się iść na rękę swoim klientom, aby tylko odzyskać pożyczone pieniądze. Jeśli przeprowadzisz rozmowę w odpowiedni sposób, to może Ci się udać, zaplanować nowy harmonogram spłaty czy też umorzyć część lub nawet całość odsetek.

Sprawdź, czy dług nie jest przedawniony

Niespodziewanie dostałeś wezwanie do zapłaty swojego długu? Nawet jeśli rzeczywiście jesteś komuś winny pieniądze, to sprawdź, czy dług nie jest już przedawniony. Wiele osób dzięki temu unika odpowiedzialności za dług i nie musi go spłacać. Co prawda zadłużenie nie znika, jednak wierzyciel nie może dochodzić jego spłaty przed sądem. Warto jednak wspomnieć, że instytucje finansowe rzadko kiedy dopuszczają do takiej sytuacji i wysyłają ponaglenia do zapłaty, aby nie dopuścić do przedawnienia.

Konsolidacja

Kredyt na spłatę chwilówek https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/ to dobre rozwiązanie dla osób, które mają na głowie kilka różnych zobowiązań. Skonsolidowanie zadłużenia ułatwi Ci jego spłatę i pozwoli uwolnić się od niewygodnych chwilówek. Warto jednak wspomnieć, że jest to rozwiązanie dla osób, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Z tego powodu na taki krok trzeba zdecydować się jeszcze zanim w BIK i KRD pojawią się negatywne wpisy na Twój temat. Kredyt w banku https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/ da Ci możliwość spłacania tylko jednej raty, która jest łatwiejsza do spłaty niż kilka różnych zobowiązań. Konsolidacja pozwala także na wydłużenie okresu kredytowania, dzięki czemu suma raty będzie niższa niż do tej pory.