Portale randkowe – więcej wad czy zalet?

Portale randkowe – więcej wad czy zalet?

Z roku na rok zwiększa się ilość osób, które aktywnie korzystają z portali randkowych. Ma na to wpływ nie tylko coraz większy dostęp do internetu, ale także nasze zapracowanie i brak czasu na nawiązywanie znajomości na żywo. Na takich portalach można znaleźć nowych przyjaciół, a także tworzyć trwałe relacje, które mogą przerodzić się w prawdziwą miłość. Jednak czy portale randkowe są takie idealne, jak mogłoby się wydawać? Zobacz, jakie są wady i zalety portali randkowych.

Zalety portali randkowych

Portale randkowe mają wiele zalet, o których należy pamiętać. Należą do nich m.in.:

możliwość randkowania nawet przez nieśmiałe osoby – jeśli jesteś osobą nieśmiałą to założenie profilu na portalu może być dla Ciebie doskonałą okazją do nauki randkowania i otwarcia się na nowych ludzi. Często w realnym świecie możemy nie mieć na tyle odwagi, aby podejść do obcej osoby i rozpocząć z nią rozmowę. W internecie jest to o wiele łatwiejsze i nie powoduje aż tak dużego stresu. Możesz w łatwy sposób podnieść swoją samoocenę oraz nauczyć się otwartości. W końcu osoba, z którą piszesz, nie zobaczy, że właśnie się stresujesz i nie wiesz co powiedzieć. Jest to więc idealny moment, aby odrzucić swoją nieśmiałość.

możliwość poznawania nowych osób o każdej porze z domowego zacisza – aby poznawać nowych ludzi, nie musisz ruszać się z domu. Co więcej możesz robić to o dowolnej porze. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i w ciągu dnia nie masz czasu na spotkania towarzyskie, to dzięki portalom randkowym możesz nieco wzbogacić swój plan dnia. W domu, na spacerze, a nawet w środkach komunikacji miejskiej możesz prowadzić ciekawe rozmowy z nowo poznanymi osobami.

okazja do poznania ludzi z różnych stron świata – portale randkowe skupiają w sobie miliony ludzi, którzy pochodzą z różnych część Twojego kraju, a nawet świata. Założenie tam konta to świetna okazja na poznanie ciekawych ludzi, nowych kultur czy osobowości. Nie musisz ruszać się ze swojego miasta, aby poznawać nowych ludzi, z którymi poprowadzisz ciekawą rozmowę na wcześniej zupełnie nieznane Ci tematy.

Wady portali randkowych

Niestety, portale randkowe to nie tylko same zalety, ale także i wady, o których należy pamiętać podczas korzystania z nich. Należą do nich :

możliwość zostania oszukanym – to, co pisze do nas nasz rozmówca, nie zawsze może pokrywać się z prawdą. Należy o tym pamiętać jeśli chcesz uniknąć rozczarowania. Oszustwa mogą dotyczyć różnych kwestii, od wieku, wyglądu i stanu cywilnego nawet do płci czy wyłudzeń. Pisząc z nieznajomą osobą, nigdy nie mamy pewności kim ona jest i czy ma wobec nas czyste zamiary.

krótkotrwałe znajomości – konwersacje i znajomości nawiązywane na portalach randkowych są często krótkotrwałe i nie prowadzą do niczego większego. Jeśli zależy Ci na poznaniu osoby, z którą spędzisz długie lata możesz się niemile rozczarować, ponieważ szukanie tam odpowiedniej osoby może zając dużo czasu a w rezultacie nie przyniesie żadnych efektów.

Portale randkowe – czy warto?

Skoro znasz już wady i zalety takich portali to powinieneś wiedzieć także czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli tak to zajrzyj na https://randkiwsieci.com/badoo i rozpocznij swoją przygodę z randkowaniem w internecie.