Jaki naszyjnik kupić dziewczynie na prezent?

Jaki naszyjnik kupić dziewczynie na prezent?

Jak się odnaleźć w świecie damskich błyskotek?

Urodziny, święta, walentynki – okazji do obdarowywania ukochanej prezentami jest wiele. Chciałbyś kupić swojej dziewczynie coś wyjątkowego i cennego ale gubisz się w jubilerskim świecie? Garść przydatnych informacji sprawi, że kolejna wizyta w salonie biżuterii damskiej będzie już samą przyjemnością. Przede wszystkim zastanów się jaką biżuterię nosi i lubi twoja dziewczyna. Modne naszyjniki znajdziesz zarówno ze złota jak i srebra, gdyż i jedne i drugie w zasadzie nie wychodzą z mody. Na tym polega właśnie ponadczasowość szlachetnej biżuterii. Aby najlepiej poznać gust ukochanej dziewczyny najlepiej ją… obserwuj! Zwróć uwagę jaką biżuterię już nosi, czy woli złoto czy srebro? Czy preferuje cyrkonie, kryształy czy może kolorowe kamienie szlachetne? Czy lubi biżuterię dużą, wyrazistą, rzucającą się w oczy czy raczej skromne i subtelne ozdoby? Znając odpowiedź na te pytania zawęża się pole poszukiwań i celujesz tylko w trafione wybory.

Bogata kolia czy skromny łańcuszek?

Kobiety z reguły dzielą się na te, które lubią dużą i widoczną biżuterię oraz na te ceniące delikatne wzory, nie rzucające się w oczy. Jeśli twoja ukochana zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy to z pewnością ucieszy się z ozdobnej kolii z kryształkami lub kolorowymi kamieniami. Duże naszyjniki mogą mieć zwartą formę lub też luźno połączone ze sobą cienkie łańcuszki w większej ilości, które razem tworzą efektowną biżuterię. Pokaźny naszyjnik może mieć też gruby łańcuszek i dużą zawieszkę. Skromniejsze modele naszyjników to między innymi cienkie łańcuszki z delikatną zawieszką lub też popularne od kilku sezonów celebrytki. Są to cieniutkie łańcuszki z zawieszonymi na nich małymi blaszkami w różnych kształtach. Taka subtelna biżuteria jest również najmniej zobowiązującym rodzajem naszyjników i śmiało możemy ją wręczyć dziewczynie bez obaw o ukryte podteksty. Dla dziewczyn lubiących oryginalną biżuterię i dodatki polecamy chokery czyli stylowe naszyjniki w formie obroży lub aksamitki z zawieszką lub też bez dodatkowej ozdoby.

Wyraź uczucia naszyjnikiem z sercem

Jeżeli chcielibyśmy biżuteryjnym prezentem wyrazić swoje głębokie uczucia to naszyjnik z zawieszką w kształcie serca będzie jak najbardziej odpowiednim wyborem. Niektórzy uważają serce za oklepany motyw i szukają bardziej oryginalnych wzorów. Niemniej jednak serce wydaje się być tak charakterystyczne dla wyznawania miłości, że żadna kobieta nie oprze się pięknej zawieszce w takim kształcie. Najlepiej prezentują się delikatne formy cienkich i niedługich łańcuszków, zarówno złotych jak i srebrnych, z małym serduszkiem. Duże modele serc mogą wyglądać kiczowato i być nie praktycznym dodatkiem do codziennego ubioru. Drobna biżuteria z kolei pasuje w zasadzie do każdego stroju i w towarzystwie casualowych stylizacji prezentuje się bardziej elegancko. Warto poszukać też zawieszek w kształcie serca ozdobionych np. maleńkim brylancikiem lub też delikatnie grawerowanych.