Jak wezwać pomoc drogową za granicą

Jak wezwać pomoc drogową za granicą

Awaria auta za granicą to jeden z gorszych scenariuszy, jaki może przydarzyć się kierowcy podczas podróży. W końcu co zrobić w momencie, gdy nasze auto ulega awarii w obcym kraju, my nie wiemy gdzie dokładnie się znajdujemy i dodatkowo nie znamy języka? Zamiast się stresować i nerwowo próbować naprawić auto weź głęboki wdech i zastanów się, co będzie najlepsze w takiej sytuacji. Aby nieco ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik jak wezwać pomoc drogową za granicą.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Te popularne powiedzenie ma w sobie bardzo dużo prawdy. Jeśli planujesz podróż za granicę lub np. często wyjeżdżasz w delegacje do innego kraju to koniecznie zakup pakiet assistance. Takie dodatkowe ubezpieczenie zagwarantuje Ci pomoc podczas trudnych sytuacji, nawet takich jak awaria samochodu w obcym kraju. Pakiet assistance może zapewnić Ci różne usługi, za które nie będziesz musiał płacić. Jest to między innymi laweta, holowanie, pomoc drogowa lub auto zastępcze. Przed wykupieniem takiego ubezpieczenia dokładnie przeczytaj, co wchodzi w jego zakres i jak bardzo jest rozbudowane. Czasem warto dopłacić dodatkowe pieniądze za rozszerzenie takiego ubezpieczenia i być pewnym, że podczas awarii za granicą będziesz mógł czuć się spokojnie, a wszystkim zajmie się ubezpieczyciel. Pamiętaj tylko o tym, aby przed wyjazdem zapisać numer do assistance.

Brak assistance a awaria auta za granicą – co teraz?

Jeśli z jakichś względów nie chcesz wykupić pakietu assistance a szykujesz się do podróży to warto na zapas poszukać dobrej pomocy drogowej. Jeśli wybierasz się do Niemiec w okolice stolicy, to musisz wiedzieć, że pomoc drogowa w Berlinie może być kilkukrotnie droższa niż w Polsce. Lepiej będzie, jeśli poszukasz pomocy drogowej, która znajduje się w Polsce blisko niemieckiej granicy. Jeśli jednak nie chcesz czekać, aż pomoc drogowa z naszego kraju do Ciebie przyjedzie, to laweta Berlin może być w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem.

Nie ważne czy Twój samochód uległ awarii w dzień, czy w nocy holowanie 24h Berlin pomoże Ci o każdej porze i odwiezie Twój samochód do najbliższego mechanika lub w inne miejsce, które wskażesz. Może się okazać, że awaria auta nie jest poważna i można naprawić ją na miejscu.

Laweta Berlin https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ czy wystarczy naprawić usterkę na postoju? Jeśli potrzebna będzie jedynie naprawa, to koszty takiej usługi nie będą wysokie i nie będziesz musiał holować auta do Polski.