Dieta oczyszczająca. Na co się zdecydować?

Dieta oczyszczająca. Na co się zdecydować?

W dobie poszukiwania szybkich rozwiązań, dotyczących idealnej sylwetki, coraz częściej sięgamy po sprawdzone diety oczyszczające. Jest to idealny sposób, aby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, oczyścić się z toksyn oraz zgubić dodatkowe kilogramy po okresie zimowym. Omawiane diety to nie głodówki. Posiadają jednak restrykcyjne zasady, do których należy się przygotować.

Dieta sokowa

Jedna z najpopularniejszych diet oczyszczających. Trwająca przez tydzień kuracja, polega na rezygnacji ze stałych posiłków. Jednak nie chodzi tu o picie zwykłych, sklepowych soków. To specjalnie przygotowane, gęste i pożywne odpowiedniki. Składniki nektarów to owoce i warzywa, dostarczające mnóstwa witamin i minerałów. Wbrew pozorom osoba decydująca się na taką kurację czuje sytość. Należy całkowicie zrezygnować z kawy. Dozwolona jest również woda z cytryną oraz herbaty ziołowe. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie do takiej diety. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, skorzystajmy z gotowych zestawów proponowanych przez różne firmy. Przed rozpoczęciem kuracji sprawdźmy swój stan zdrowia. Dieta nie jest rekomendowana dla osób z przewlekłymi chorobami.

Dieta warzywno-owocowa

Kuracja polega na spożywaniu jedynie warzyw i owoców przez okres około 6 tygodni. Dozwolone są również wywary i soki. Posiłki powinny opierać się przede wszystkim na sałatkach, surówkach i zupach. Dla niektórych przeprowadzenie całości terapii jest wręcz niemożliwe. Nawet kilkudniowa kuracja przynosi pozytywne efekty w postaci poprawy samopoczucia. Uzupełnienie poziomu witamin oraz błonnika przyniesie wiele dobrego dla codziennego funkcjonowania. Osoby, które zmagają się z chorobami układu pokarmowego, powinny zrezygnować z tej diety. Duża ilość błonnika może powodować wzdęcia, biegunki lub zaparcia.

Dieta cytrynowa

Częściej zwana detoksem. Jest to kuracja polegająca na piciu soku z cytryny na 10 minut przed każdym posiłkiem. To nie wszystko. Posiłki powinny być zbilansowane oraz obfitować w lekkostrawne wersje. Warzywa, owoce, chudy nabiał czy ryby. Zbawienne działanie cytryny oczyszcza nasz organizm oraz poprawia trawienie. Rozruszany metabolizm powoduje utratę kilogramów.

Dieta oczyszczająca nie powinna stać się stylem życia. Stosowana podczas krótkiego epizodu, przynosi prozdrowotne skutki. Dodaje energii, poprawia samopoczucie, a przede wszystkim oczyszcza z toksyn, które często zalegają w naszym organizmie. Po zakończonym detoksie opłaci się bardzo zwracać uwagę na to, co jemy. Nie wracajmy do złych nawyków. Niech to będzie okazja to przemycenia nowych produktów do codziennej diety. Skupiajmy się na naszych wyborach podczas zakupów i rezygnujmy z wysoko przetworzonych produktów.