Jak ozonowanie może pomóc w bezpiecznym utrzymaniu domu od wirusów i bakterii?

Jak ozonowanie może pomóc w bezpiecznym utrzymaniu domu od wirusów i bakterii?

Wiele osób szuka sposobów na zabezpieczenie swoich domów przed wirusami i bakteriami. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów dezynfekcji mieszkań jest ozonowanie.   Odkażanie tą metodą ma różne fazy, w których ozon jest wykorzystywany do zabijania szkodliwych mikroorganizmów. Ozonowanie pomieszczeń Wrocław to proces polegający na wykorzystaniu ozonu do zabicia wirusów i bakterii. Można to zrobić za pomocą generatora ozonu, zakupionego w Internecie lub wynająć firmę, która zrobi to za Ciebie. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów śmiało, można wykonać za pomocą generatora ozonu z firmy Kastelnik.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

W dezynfekcji pomieszczeń pomoże odpowiednio duże stężenie, a wyeliminowania szkodliwych mikroorganizmów to już połowa sukcesu. Stężenie ozonu powyżej 5 ppm stosuj się nie tylko w zabiegach dezodoryzacji, ale również przy usuwaniu zapachu dymu papierosowego i do usuwania przykrych zapachów.

Ozonowanie pomieszczeń wymaga przeszkolenia specjalistycznego

Warto pamiętać, że ozonowanie powinno być przeprowadzane tylko przez wykwalifikowanych pracowników w szczelnie zabezpieczonych pomieszczeniach.  Ozon jest bardzo silnym gazem i może być niebezpieczny, jeśli nie jest używany prawidłowo np. jeśli wydostanie się na zewnątrz przez kanały wentylacyjne.

Jakie są korzyści z dezynfekcji za pomocą ozonu?

Istnieje wiele korzyści z ozonowania jako metody dezynfekcji. Jedną z zalet jest to, że może dotrzeć do obszarów mieszkania, do których inne środki biobójcze nie mogą dotrzeć. Może dezynfekować przestrzeń za szafą, ubrania, a nawet samo powietrze. Warto dodać, że ozon jest również skuteczny w zabijaniu szerokiej gamy enterococcus faecalis, czyli bakterii gram należących do grupy enterokoków.

Jak działa ozonowanie?

Ozonowanie działa poprzez wykorzystanie ozonu do zabijania wirusów i bakterii np. paciorkowca kałowego. Ozon jest gazem, który składa się z trzech atomów tlenu. Jest on bardzo reaktywny i może zabijać wirusy i bakterie przy kontakcie z nimi. Kiedy gazy ten wchodzi w kontakt z patogenem, uszkadza zewnętrzną powłokę organizmu. To sprawia, że nie może się on rozmnażać i w końcu go zabija. Wielu naukowców twierdzi, że dezynfekcja ozonem jest skuteczna wobec wielu różnych wirusów i bakterii paciorkowca, Streptococcus, Staphylococcus, E. coli, Salmonella i innych.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozonowanie jest bezpieczne, jeśli jest wykonywane prawidłowo z urządzeniem do pomiaru stężenia ozonu, ale należy dodać, iż ozon jest gazem, który może być szkodliwy, jeśli jest wdychany w dużych ilościach. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że mieszkanie poddane wcześniejszemu ozonowaniu zostało dobrze przewietrzony, a stężenie ozonu w powietrzu wynosi 0,00 ppm.

Podczas ozonowania domu ważne jest, aby opuścić dom w trakcie trwania procesu i wynieść wszystkie kwiaty. Poziom ozonu w powietrzu będzie wysoki podczas procesu ozonowania i może być szkodliwy, jeśli będzie wdychany przez dłuższy czas np. powyżej 30 sekund.

Jak wyglądają objawy zatrucia ozonem?

Większość ludzi nie będzie miała żadnych objawów zatrucia po wystawieniu na działanie ozonu na poziomie – 0,05 ppm. Jednakże niektórzy ludzie mogą doświadczyć kaszlu, podrażnienia gardła, duszności lub bólu w klatce piersiowej przy ekspozycji ozonu powyżej 0,2 ppm. Objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku minut po opuszczeniu pomieszczenia, które było ozonowane.

Okazuje się, że ozonowanie jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na zabicie wirusów i bakterii w Twoim domu. Ważne jest, aby upewnić się, że miejsce, w którym przeprowadzasz odkażaniem ozonem, było dobrze wentylowane po zabiegu i aby nie wdychać zbyt dużej ilości ozonu w trakcie zabiegu. Bezpieczeństwo może zapewnić w tym wypadku maska pełnotwarzowa  z odpowiednim filtrem ochronnym.

Jeśli zaczniesz odczuwać jakiekolwiek objawy po wystawieniu na działanie ozonu, takie jak kaszel lub trudności w oddychaniu, natychmiast opuść to miejsce i wyjdź na świeże powietrze. Symptomy powinny ustąpić w ciągu kilku minut, a jeśli tak się nie stanie, udaj się do szpitala.

Jeśli masz pytania dotyczące ozonowania, skontaktuj się z profesjonalną firmą dezynfekcyjną.