Gdzie kupowac błonnik witalny?

Gdzie kupowac błonnik witalny?

Błonnik naturalny, jako skuteczny sposób na walkę z otyłością stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny, a wszystko to za sprawą jego cennych właściwości. Oprócz tego, że wspaniale reguluje naszą przemianę materii, hamuje apetyt, likwiduje zaparcia i jest naprawdę skutecznym suplementem w problemach z nadwagą to przede wszystkim jest on zupełnie naturalnym produktem, przez co nie wywołuje żadnych szkodliwych dla naszego organizmu skutków ubocznych. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej po niego sięgamy. Niestety wraz z jego rosnącą popularnością rośnie również liczba zagrożeń związanych z kupowaniem go z niesprawdzonych źródeł, przez co staje się on nieskuteczny, a my tylko niepotrzebnie tracimy czas i pieniądze.

Błonnik witalny – czy to dobry pomysł?

Jak można łatwo zauważyć istnieją spore różnice w cenie błonnika witalnego dostępnego na rynku. Błonnik witalny można kupić w niższych cenach niż ten sprzedawany w sklepach ze zdrową żywnością. Zastanawiający może, więc być fakt, skąd taka rozbieżność cenowa… Otóż sytuacja ta wynika przede wszystkim z faktu, że tańszy błonnik nie jest po prostu naturalny, a pozyskiwany syntetycznie. W skrócie oznacza to, że jest on produkowany w sposób sztuczny. Jego produkcja w laboratorium polegająca na otrzymywaniu substancji o określonym składzie jest dużo szybsza, łatwiejsza i tańsza, niż pielęgnowanie i hodowani, a później zbieranie i odpowiednie przechowywanie przez cały rok roślin, które wchodzą w skład naturalnego błonnika ( są to babka płesznika oraz babka jajowata), dlatego też jego producenci mogą pozwolić sobie na dużo niższą cenę. Taka uprawa roślin wymaga ogromnego nakładu pracy oraz czasu, nic więc dziwnego, że w 100 % naturalny błonnik witalny jest droższy. W efekcie kupując błonnik witalny otrzymujemy kolejny, chemiczny produkt, który nie tylko nie jest skuteczny, ale również jest „wzbogacony” różnymi dodatkowymi chemicznymi substancjami.

Niekoniecznie pożądane dodatki

W błonnikach nienaturalnych, uzyskiwanych za pomocą syntezy bardzo często znajdują się dodatkowe chemiczne substancje niekoniecznie dobre dla naszego zdrowia. Należą do nich między innymi E 412 – guma guar, E 415 – guma ksanatowa, E 460l – celuloza mikrokrystaliczna, E 341lll – fosforan triwapniowy, E 470b – stearynian magnezu, oraz skrobie ziemniaczane i z pewnością wiele, wiele innych chemicznych „niespodzianek”.

Czy warto?

Czasami sugerujemy się niższą ceną, czasami szybkością zakupu, ale zastanówmy się czy na pewno warto w ten sposób tracić pieniądze i szansę na osiągnięcie realnych efektów…? Błonnik witalny przez to, że jest wytwarzany w sposób sztuczny, syntetyczny, niemający nic wspólnego z naturalnymi roślinami wchodzącymi w skład błonników pochodzących ze sprawdzonych źródeł jest po prostu nieskuteczny. Decydując się na jego zakup tracimy pieniądze, czas i energię, a w zamian nie otrzymujemy żadnego efektu, na który liczyliśmy. Musimy również pamiętać o tym, że w obecnych czasach jesteśmy wprost otoczeni licznymi chemicznymi substancjami, konserwantami i barwnikami dodawanymi praktycznie do wszystkich produktów, które, na co dzień spożywamy. Przetworzona żywność jest główną przyczyną pojawiania się problemów z układem pokarmowym, dlatego też to, co powinno nam pomagać walczyć z tym problemami samo musi być w 100% naturalne. Jeśli zdecydujemy się wspomóc nasz organizm błonnikiem witalnym, zadbajmy o to, żeby był on jak najlepszy, czyli po prostu naturalny.