Łapki w górę na YT! Dlaczego łapki w górę są tak ważne dla twórców?

Łapki w górę na YT! Dlaczego łapki w górę są tak ważne dla twórców?

YouTube to popularny serwis internetowy umożliwiający bezpłatne umieszczanie, nadawanie na żywo, ocenianie i komentowanie filmików nagrywanych przez twórców na całym świecie. Obecność na platformie i regularne dodawanie wartościowego wideo o pożądanym contencie pozwala zyskać rozgłos w internecie, dzięki któremu możemy zacząć zarabiać niemałe pieniądze. Sam content to jednak za mało, aby dotrzeć do większej liczby widzów. Równie ważne są łapki w górę, które wystawiają oglądający.

Jakie znaczenie dla twórcy mają łapki w górę na YT? W jaki sposób można je zdobyć? I dlaczego like na YouTube są aż tak ważne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Znaczenie łapki w górę pod filmikiem na YouTube

Łapki w górę na YT to pozytywne oceny pod filmikami twórców. Ich ilość świadczy o tym, że zamieszczony materiał wideo podoba się osobom, które go obejrzały. Jest to pewnego rodzaju komunikacja z widzami, która pozwala ocenić, w jakim stopniu zamieszczony filmik spotkał się z pozytywnym odzewem. Łapki mają jednak swoje drugie dno – widzowie mogą także kliknąć łapkę w dół, która obrazuje ich niezadowolenie.

Możliwość wystawienia w ten sposób oceny nie jest przypadkowa. Duża ilość pozytywnych ocen pod materiałem wideo wpływa pozytywnie na wizerunek twórcy. Im więcej łapek w górę tym pozycja filmiku w wynikach wyszukiwania jest wyższa, a to z kolei pozwala dotrzeć do większej ilości odbiorców – zwłaszcza nowych, którzy być może nie mieli jeszcze styczności z danym twórcą. 

Jak zdobyć dużo łapek w górę na YT?

Zdobycie łapek w górę nie wydaje się aż tak trudne. Trzeba stworzyć dobry materiał wideo, który przyciągnie widzów. Niestety, wygląda tak to tylko w teorii. Praktyka pokazuje, że jeśli dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki na YouTube, to potrzebujemy rozgłosu i ogromnej cierpliwości.

W zdobyciu łapek w górę pomoże Ci: regularne zamieszczanie filmików, śledzenie trendów wśród innych twórców i inspirowanie się ich materiałami, dodawanie intrygujących tytułów i miniaturek, a także promocja w social mediach. Trzeba przy tym pamiętać, aby być po prostu sobą i nikogo nie udawać – tacy twórcy prędzej czy później zdobywają uznanie widzów.

Gdy jednak Twoje starania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć możliwość kupienia łapek w górę, które pomogą Ci dotrzeć do większej ilości widzów. Działanie to jest szczególnie pomocne dla twórców planujących kampanię marketingową, z którą chcą dotrzeć do możliwie największej ilości odbiorców.

Nawet niewielka liczba zakupionych łapek przyczyni się do przyciągnięcia nowych odbiorców, dlatego naszym zdaniem warto zainwestować w kupno łapek w górę na YT, które pomogą rozwijać Twój kanał.