Zioła na zaparcia

Zioła na zaparcia

Nieprawidłowa dieta, pasywny tryb życia, stres, przyjmowanie leków. To wszystko może mieć wpływ na uporczywe zaparcie, które powodują nie tylko dyskomfort w postaci uczucia opuchnięcia i wzdęcia, ale też złe samopoczucie. Poza silnymi środkami farmakologicznymi, w pierwszej kolejności warto skłonić się ku naturalnym rozwiązaniom. Każdy dobry sklep z ziołami ma dla Ciebie skuteczne rozwiązanie na zaparcia. Jakie zioła na zaparcia są uważane za najskuteczniejsze?

3 skuteczne zioła na zaparcia

Jeśli problem zaparć dotyczy również Ciebie – odwiedź internetowy sklep zielarski i sięgnij po niedrogie, sprawdzone od pokoleń zioła. Są one bezpieczne w stosowaniu, działają łagodnie, skutecznie i co najważniejsze – długoterminowo. Zamiast sięgać po gotowe mieszanki i suplementy, zacznij najpierw od stosowania produktów monoskładnikowych, dzięki czemu szybko sprawdzisz, co w Twoim przypadku działa, a co jest nieskuteczne.

Senes

Senes to jedno z popularniejszych i skuteczniejszych ziół na zaparcia. Najczęściej przyjmuje się go w postaci suszu do zaparzania. Senes jest rośliną bogatą w sennozydy A, B, C, D, reiny i flawonoidy. Działanie sensu wpływa na pobudzaniu okrężnicy do ruchu robaczkowego. Strawiona masa pokarmowa zaczyna łatwiej i szybciej się przesuwać, co skutkuje regularnym wypróżnianiem. Z uwagi na silne działanie tej rośliny – lepiej stosować ją tylko w wyjątkowych okolicznościach. W zasadzie każdy internetowy sklep zielarski ma senes w swojej ofercie.

Olej rycynowy

Kolejnym ze sprawdzonych naturalnych środków na zaparcia jest olej rycynowy. Już mała łyżeczka tego specyfiku może pobudzić jelita do pracy. Olej rycynowy najlepszy jest tłoczony na zimno. To właśnie wtedy zachowuje w sobie najwięcej aktywnych substancji (kwas rycynolowy, estry glicerynowe itp.).

Aloes

Na zaparcia działa również skutecznie naturalny, niesłodzony sok z aloesu. Regularne stosowanie aloesu działa przeczyszczająco. Substancje w nim zawarte mają wpływ na upłynniane masy kałowej, dzięki czemu łatwiej przemierza drogę w jelitach. To zdrowy i łagodny sposób na zapobieganie zaparciom.

Jeśli masz problemy z zaparciami – w pierwszej kolejności przyjrzyj się swojej diecie, następnie odwiedź sklep zielarski. Znajdziesz w nim produkty niedrogie, bezpieczne i co najważniejsze skuteczne! Większość rozwiązań terapeutycznych leży w naturze i nie musisz zasilać koncernów farmaceutycznych, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i nienagannym zdrowiem.