Kolagen – istotny mikroelement

Kolagen – istotny mikroelement

W aktualnych czasach zmienił się typ piękna i większa część kobiet pragnie zmian. Niektóre z kobiet odważają się na kosztowne operacje plastyczne lub nieinwazyjne zabiegi. Poniektóre użytkowniczki zaś mogą polecić wszystkim kolagen naturalny w postaci żelu do skóry na twarzy, szyi i dekoltu oraz całego ciała po rozmaitych zabiegach. Jest bezbolesny, a wystarczy pamiętać o stosowaniu go właściwie z treścią ulotki lub radami ekspertów. Koszty oscylują w granicach kilkuset złotych. Popularny jest także kolagen w tabletkach, który jest suplementem metody odżywiania się. Kolagen w tabletkach działa od wewnątrz i tam wspomaga skórę oraz przeróżne tkanki, wskazany w szczególności osobom aktywnym fizycznie i po wszelkiego rodzaju wypadkach. Kolagen sklep jest białkiem w naszym organizmie, a zatem w czasie starzenia lub po kontuzjach może zacząć go brakować. Istotne jest stałe uzupełnianie go, a wówczas wymarzone rezultaty będą zauważalne. W pojęciu teraźniejszych badaczy colvita fabrykowany w organizmie może być wskaźnikiem określającym wiek biologiczny organizmu.

Idea ta wypływa z aspektu, że od ok. 25. roku życia biosynteza kolagenu rozpuszczalnego w ustroju staje się raz po raz słabsza. Wespół z niedomiarem kolagenu tok starzenia się organizmu postępuje. Zanikanie gruczołów łojowych i potowych wywołuje suszenie i wiotczenie powłoki skórnej. Na wynik osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych pojawiają się fałdy skórne. Wolne rodniki, trucizny i kwas trawienny określany kolagenozą psują włókna białkowe, a w ustroju spada stan minerałów i witamin podtrzymujących autentyczną produkcję takiego związku jak właśnie kolagenu. Rotacja takim związkiem jak kolagen w organizmie trwa nadal, jednakże z czasem procesy degradacji rozpoczynają dominować nad procesami syntezy. Tkanki tracą w ten sposób swoją gibkość i idealne nawilżenie. W tego typu sytuacji pojawia się pragnienie uzupełnienia kolagenu w organizmie, na przykład poprzez suplement diety. Tego typu suplementacja kolagenw postaci suplementu diety proponują nam rozmaite firmy.

Trwała młodość to jedno z pospolitych marzeń sławnych od wieków. Właściwie bezustannie, niezależnie od czasu czy miejsca, egzystowali ludzie proponujący swoje czarodziejskie specyfiki, których użycie miało zaręczać utrzymanie młodości na dłużej. Długa była droga do uzyskania bieżącego stanu informacji ludzkiego społeczeństwa, natomiast wiadomo już, iż istnieje rozwiązanie na, może nie przystopowanie, mimo to bezsprzecznie spowolnienie przebiegu starzenia i zachowanie zdrowia i urody na dłuższy czas. Badacze wszelkich epok mieli swoje metody na utrzymanie młodości. Ziołowe eliksiry, euceryt, gliceryna, lanolina czy inne środki, jakie miały wspomóc pielęgnację urody – na nieszczęście nie spełniały swojej roli. Co chwila idzie słyszeć o najświeższych komponentach kremów do ciała: witamina A, witamina C, beta-karoten, liposomy, hormony, kwasy owocowe, selen, witamina A, koenzym Q-10. Substancje te próbują naprawić problem, jakim jest starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek, nie wnikając w przyczynę takiej sytuacji.

Dzisiaj jest jedno słowo kierujące do źródła powstawania kłopotu nieprzyjemnych przejawów starości -kolagen żel. Kolagen nie jest w żadnym razie nowością w kosmetologii. Od dawna producenci kremów konkurują wymieniając wśród składników swoich wyrobów Kolagen Colvita. Nie jest to aczkolwiek nic szczególnego. Co prawda, kolagen platinum ma swoje imponujące właściwości, niestety nie mają ich oferowane, znane kosmetyki szczycące się jego zawartością. Jest to bowiem kolagen bydlęcy, bezczynny biologicznie, a mówiąc prościej – jest to naturalna żelatyna. Kolagen zwykły jest absolutnie odrębną substancją aniżeli ta, proponowana w słynnych środkach. Do jego powstania doszło, jak na przykład w przypadku większości gigantycznych odkryć, w wyniku absolutnego przypadku. W latach 80-tych wspólnota gdańskich naukowców, pracując nad czymś doskonale innym, otrzymała ciekawy wynik badań. Z koncentratu skór rybich otrzymano w takim razie kolagen o budowie łańcucha aminokwasowego identycznego do ludzkiego.

Jakkolwiek kolagen był już uniwersalnie użytkowany na rynku kosmetyków, a nad metodą jego nabywania działały rzesze naukowców, to nikomu przedtem nie udało się zdobyć kolagenu o strukturze do tego stopnia zbliżonej do ludzkiego, zachowującego postać potrójnej helisy. Polskie odkrycie stało się sensacją w świecie biochemii. Zapewniano w owym czasie, iż białko dodawane do tej pory do kosmetyków nie ma nic wspólnego z ludzkim kolagenem i nie może wpływać na jego regenerację w ludzkim organizmie. Mimo wszystkim wspólnym cechom, jest to nadal ciało obce, bierne biologicznie. Kolagen otrzymany z ryb zachowywał niemniej jednak przestrzenną budowę aminokwasów, tworzącą spiralę analogiczną z tą, uformowaną przez aminokwasy w ludzkim ciele. Chociaż objawienie było wydarzeniem bezprecedensowym i imponującym, bo wyznaczyło drogę do faktycznego wykluczenia oznak starości, zwłaszcza powstawania zmarszczek, to do 2003 roku w kraju nie znalazł się żaden potencjalny inwestor zaciekawiony tym przedsięwzięciem. Objawienie to było jedynie początkiem silnej przemiany. Na drodze do natychmiastowego wdrożenia stanęła komplikacja w postaci kłopotu z wypracowaniem emulgatu, jaki zapewniałby wchłanialność kolagenu do przestrzeni pozakomórkowej skóry. Kłopot ten rozwiązano tworząc kolagen w postaci żelu transdermalnego.

Trudnością nie do przebicia stał się tymczasem problem niestałości kolagenu poza jakimś zakresem temperatur. Zastrzyki takiego związku jak na przykład kolagen platinum 50ml były stosowane przez dziesiątki lat w kuracji drobnych ułomności skóry twarzy, w tym linie śmiechu, zmarszczki, kurze łapki, i blizny potrądzikowe. Kolagen jest również użytkowany do tworzenia pełniejszych ust i policzków i zdoła być używany w leczeniu obszarów klatki piersiowej, pleców i szyi. Niemniej zdecydowanie z reguły jest wykorzystany do twarzy.

Dodaj komentarz