Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit

Cellulit, odwieczny problem kobiet odtyka coraz więcej młodych dziewczyn, które zauważają na swojej skórze nieestetyczne zmiany w formie bruzd i wgłębień. Pomarańczowa skórka staje się takim znakiem czasu i przejawem niezdrowego trybu życia, który gdzieś tam w każdej z nas ciągle jest. Od kilku lat co prawda utrzymuje się trend bycia fit, co łączy się ze zwiększoną aktywnością i dbałością o lepszą jakość pożywienia. Te dwie składowe, ruch i żywność są bardzo ważnym elementem w walce o lepsza ciało, a tym samym o pozbycie się cellulitu. Jednak często kobiety, które od dłuższego czasu ćwiczą i jedzą warzywa nadal mają cellulit. Jak sobie z nim radzić? Najlepiej połączyć naturalne kuracje domowe z profesjonalnymi zabiegami w salonach kosmetycznych.

Naturalne sposoby

Peeling kawowy– wykorzystaj fusy po kawie. Połącz kilka łyżek z oliwą z oliwek lub innym naturalnym olejem i wetrzyj w ciało wykonując kilkuminutowy masaż okrężnymi ruchami. Kurację powtarzaj nawet kilka razy w tygodniu.

Naturalne olejki– po każdym prysznicu rozetrzyj na mokre ciało  naturalny olejek. Właściwości antycellulitowe ma olej arganowy, kokosowy.

Napary z ziół– walkę z cellulitem należy także podjąć od środka. Doskonale radzą sobie z nim różne napary z ziół, np. z czystka lub ostroplestu plamistego.

Domowe kuracje polegają głównie na wykorzystywaniu naturalnych substancji, które w różnych kombinacjach i miksturach aplikuje się na ciało w postaci peelingu lub balsamu. Równolegle należy  pamiętać o spożywaniu ziół wspomagających walkę z cellulitem

Zabiegi kosmetyczne

Każda kosmetyczka Giżycko po wstępnym obejrzeniu ciała swojej pacjentki doradzi odpowiednią kurację antycellulitową. Przy wyborze istotna jest cena i możliwości finansowe klientki. W miare tanią opcją, która cieszy się popularnością i zadowoleniem kobiet jest bańka chińska, którą wykorzystuje się do masażu. Żeby kuracja przyniosła upragniony efekt gładkiej skóry należy wykonać conajmniej 10 takich masaży.

Warto na pewno, będąc już w salonie skorzystać ze specjalistycznych sprzętów. Do walki z cellulitem salon kosmetyczny Giżycko wykorzystuje przede wszystkim wiązki laserowe, mikrodermabrazję, żelazko antycellulitowe i inne akcesoria.

Wybierając kurację w specjalistycznym salonie mamy poczucie, że profesjonalna opieka zapewni skuteczny finał. Warto jednak uzupełnić zabiegi domowymi sposobami, dla uzyskania pewniejszego i szybszego rezultatu.