5 korzyści płynących z zachęcania dziecka do realizowania wszystkich swoich pasji

Dziś Twoje dziecko ma bzika na punkcie dinozaurów. Jutro mogą to być owady, fotografia, balet lub jakakolwiek inna pasja, która wpadnie mu w oko. Jako rodzic, nadążanie za zmieniającymi się zainteresowaniami dziecka może być trudne, ale ważne jest, abyś to robił. Oto pięć korzyści płynących z zachęcania dziecka do podążania za swoimi pasjami, niezależnie od tego, jak bardzo są one ulotne.

Podążanie za pasjami wyzwala dopaminę

Kiedy zmuszasz swoje dziecko do zrobienia czegoś, nie odczuwa ono radości. Kiedy jednak robi coś, co chce zrobić, jego mózg zaczyna pracować na najwyższych obrotach, uwalniając znaczne ilości dopaminy. Ta dobra substancja chemiczna, dopamina, sprawia, że dziecko odczuwa radość i poczucie spełnienia. Utrzymuje je również w skupieniu i zachęca do dalszej ciężkiej pracy, rozwijając swoje talenty w każdej dziedzinie.

Dziecko, które czuje radość podczas wykonywania pewnego zadania, będzie wykonywało to zadanie częściej i stanie się w nim lepsze. Wszelkie postępy lub osiągnięcia, które pochodzą z ich wysiłków pójdzie długą drogę w zwiększaniu ich poczucie własnej wartości. Kto nie chce, aby jego dziecko czuło się dobrze i czuło się dobrze z samym sobą?

Różnorodne zainteresowania pomagają dziecku odnaleźć siebie

Odkrywanie samego siebie to proces, który może trwać całe życie, czego dowodem jest liczba dorosłych, którzy wciąż próbują dowiedzieć się, kim są i co ich pasjonuje. Pozwalając dziecku na realizowanie wielu pasji i zainteresowań, możesz pomóc mu odkryć siebie znacznie szybciej.

Angażując się w różne zajęcia, dziecko szybko odkryje, co lubi robić, a co nie wzbudza jego zainteresowania na długo, co nie tylko pomoże mu rozwinąć własną tożsamość, ale także pomoże mu zdecydować, kim chce zostać, kiedy dorośnie.

Nauka z pasją jest skuteczniejsza

Ze wszystkich modeli nauczania praktykowanych dzisiaj, uczenie się z pasją zdobywa zasłużony szacunek. Uczenie się oparte na pasji polega na znalezieniu tego, co jest pasją dziecka i wykorzystaniu tej pasji do inspirowania nauki. Kiedy dziecko się czymś pasjonuje, będzie chciało się tego uczyć i będzie się cieszyło lepszym zrozumieniem tematu. Coraz więcej nauczycieli odkrywa, że uczniowie z pasją są integralną częścią zaangażowania ucznia.

Pasja uczy samodyscypliny

Kiedy dziecko się nudzi, są one bardziej prawdopodobne, aby dążyć lub angażować się w zachowania, które można marnować na. Dziecko, które jest stale zaangażowane i zajęte, jednak dostaje się w mniej kłopotów i pozostaje na tej prostej i wąskiej ścieżce. Sport jest jednym ze sposobów, w jaki dzieci mogą spalić nadmiar energii i trzymać się z dala od kłopotów, ponieważ sport utrzymuje dzieci w stanie zaangażowania. Zainteresowania, niezależnie od tego, czy są natury fizycznej, czy nie, pomogą dziecku nauczyć się samodyscypliny i wyznaczania celów.

Hobby pomaga dziecku nawiązywać kontakty z innymi

Kiedy Twoje dziecko oddaje się hobby lub zajęciom, które je pasjonują, jest bardziej prawdopodobne, że podzieli się tą wiedzą z innymi i/lub poszuka innych osób o takich samych zainteresowaniach. Ich zainteresowanie projektem pasji może stać się centrum ich kręgu towarzyskiego.

Łącząc się z innymi, podobnie myślącymi osobami, Twoje dziecko może budować relacje, które będą mu służyć w dorosłym życiu i nie tylko. Właściwe relacje mogą nawet otworzyć przed dzieckiem drzwi w przyszłości, o których teraz możesz tylko pomarzyć. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko podążało za swoimi pasjami i realizowało hobby, zapisz je do szkoły, która będzie je wspierać w ich dążeniach. Miniapple International Montessori School ma silną filozofię, która promuje indywidualną naukę i rozwój w klasie i poza nią.