Ćwiczysz, ale wciąż, nie widzisz wymarzonych efektów? Poznaj najczęstsze błędy treningowe!

Zdobyłeś się na walkę o wymarzoną sylwetkę i od jakiegoś czasu sumiennie trenujesz, ale nie widzisz efektów? Być, może jesteś już nawet o krok od rezygnacji i całkowitej utraty motywacji. Jeśli tak, to błąd! Już samo podjęcie aktywności fizycznej jest Twoim sukcesem. Początki zazwyczaj wiążą się z wieloma próbami, błędami, nauką i poprawkami. To etap, na którym musisz poznać swoje ciało jeszcze lepiej, sprawdzić swoją kondycję i fizyczne możliwości. Przede wszystkim uwierz, że Twoi najwięksi fitnessowi idole, też byli na tym etapie. Poza tym, skoro tu jesteś i szukasz skutecznego rozwiązania na Twoje sportowe rozterki, to znak, że wstępujesz w kolejny etap, walki! O to, czas na świadome i efektowne treningi!

Najczęstsze błędy, które sprawiają, że Twoje ćwiczenia nie są efektowne!

Brak planu… często skutkuje brakiem systematyczności i skupianiem tylko na wybranych partiach ciała. Dobry plan treningowy, powinien zapewniać regularne treningi, prowadzące do równomiernego kształtowania całej sylwetki. Przewiduje również stopniowe, racjonalne podnoszeni poprzeczki oraz uwzględnia czas na regenerację.

Nieprawidłowy styl odżywiania. Jakość pożywienia jest niezwykle istotna w walce o zgrabną sylwetkę. W końcu to zdrowa, zbilansowana dieta, dodaje potrzebnej do ćwiczeń energii. Optymalna dieta dla trenujących powinna być bogata zarówno w białko, węglowodany, jak i tłuszcze. Natomiast zajadanie się fast foodami na zmianę z wykonywaniem wyczerpujących treningów, to błędne koło, prowadzące do destrukcji.

Unikanie ciężarów to najczęstszy błąd trenujących kobiet. Jest tłumaczony obawami przed zbytnim rozrostem mięśni. Jednocześnie wiele z nich marzy o idealnie płaskim brzuchu i zgrabnej, krągłej pupie. Należy zatem sobie zdać sprawę, że takie kształty to pięknie wyrzeźbione mięśni.e Efektowne ćwiczenia kształtujące sylwetkę, to właśnie te siłowe. Wystarczy poznać prawidłową technikę ćwiczenia z ciężarkami, by uniknąć niechcianych efektów.

Negatywne podejście – brak wiary w siebie, niska samoocena, a nawet nieśmiałość nie są sprzymierzeńcem skutecznej walki o marzenia. To trudna kwestia, bo jest dość indywidualna i może mieć różne podłoże. Prawdą jednak jest, że efektownie ćwiczyć może każdy, bez względu na warunki finansowe, formę, posiadane wsparcie. Kluczem jest znalezienie, własnej dyscypliny i odrobiny czasu. Warto, też doceniać siebie nawet za najmniejsze osiągnięcia! To zawsze pozytywnie wpływa na poziom motywacji i zwiększa apetyt na więcej. Każdy zgubiony kilogram, centymetr, czy też poświęcona godzina na trening zasługują na uznanie.

Dodaj komentarz