Jak sprawić by uśmiech był śnieżnobiały? – wybielanie zębów Wrocław

Jak sprawić by uśmiech był śnieżnobiały? – wybielanie zębów Wrocław

Śnieżnobiały i olśniewający uśmiech jak u gwiazdy Hollywood to marzenia każdego z nas. Aby efekt był długotrwały i zadowalający niestety nie wystarczy samo dbanie o zęby i codzienne czyszczenie ich. Również nasza dieta i tryb życia ma ogromny wpływ na wygląd naszych zębów. Warto spożywać produkty bogate w witaminy i minerały, ale ubogie w kwasy, co pozwoli utrzymać zęby bez przebarwień i nalotów

 

Jak przygotować się do wybielania zębów?

 

Jeżeli chcesz zapisać się na wybielanie zębów Wrocław będzie do tego dobrym miejscem, ponieważ w każdej lokalizacji znajdziemy profesjonalny gabinet dentystyczny, który zapewni nam wykonanie takiej usługi. Musimy pamiętać, że kolor zębów nie jest efektem tylko posiadania przebarwień. Wiele osób ma z natury ciemniejszy odcień zębów, co nie znaczy, że nie dba o nie lub cierpi na jakieś schorzenie. Jest to kwestia genetyczna i nie da się na to poradzić nic innego jak zabieg wybielający.

 

Aby przygotować się do wybielania zębów powinniśmy na początek wybrać się na przegląd dentystyczny, który pozwoli stwierdzić czy nasze zęby są zdrowe i bez zarzutu będzie można poddać je zabiegowi. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ wybielanie mocno uwrażliwia zęby i może powodować dyskomfort. Kolejnym zabiegiem jaki powinniśmy wykonać przed decyzją na wybielanie jest skaling, który polega na zdejmowaniu kamienia nazębnego. Uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie, które usunie przebarwienia za pomocą piasku dentystycznego rozpylanego pod ciśnieniem. Na koniec dentysta poleruje zęby i wykonuje fluoryzację, która zabezpiecza zęby.

 

Po takim przygotowaniu powinniśmy przez kilka dni przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim nie powinno się spożywać kolorowych napojów, kawy, herbaty, alkoholu. Nie wolno również palić papierosów, ponieważ one również powodują liczne przebarwienia. Przez kilka dni od skalingu i piaskowania powinniśmy również przestrzegać tzw. “białej diety”, która spowoduje, że nie będą powstawały przebarwienia. Zabiegi przygotowawcze również powodują, że zęby stają się bardziej wrażliwe i delikatne na takie czynniki jak temperatura czy np. ostrość danego dania, jednak zazwyczaj po kilku dniach takie uczucie mija.

 

Wybielanie zębów Wrocław – zalecenia

 

Wybielanie zębów ze względów estetycznych zaleca się w kilku przypadkach. Szczególnie częstymi pacjentami są osoby, które palą papierosy i inne wyroby tytoniowe, ponieważ są narażone na powstawanie płytki nazębnej, która zmienia kolor. Osoby, które z powodu koloru swoich zębów i powstałych na nich przebarwień mają obniżony poziom pewności siebie również powinny skorzystać z zabiegu jakim jest wybielanie zębów. Wrocław pozwoli wybrać ze swojej szerokiej oferty taki gabinet, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Dobrze jest pomyśleć o zabiegu wybielania przed jakąś ważną życiową uroczystością, np. ślubem. Białe zęby pięknie prezentują się na zdjęciach i powodują, że częściej i szczerzej się uśmiechamy, przez co lepiej wyglądamy na fotografiach. Warto pomyśleć o wizycie w salonie stomatologicznym również wtedy, kiedy chcemy odmłodzić się wizualnie, ponieważ kolor zębów bardzo wpływa na to jak się postrzegamy i jak robią to inni. Wybielanie zębów skutecznie odwraca proces zmiany koloru i powstawania przebarwień nazębnych.

 

Jak naprawdę wygląda wybielanie zębów?

 

Powstało wiele mitów na temat wybielania zębów oraz niebezpieczeństwa jakie za sobą niesie. Najnowsze badania dowodzą jednak, że nie ma zagrożeń wiążących się z przebytym zabiegiem estetycznym zębów. Nie powoduje ono żadnych powikłań, a jedyne co możemy odczuwać po zabiegu to kilkudniowa nadwrażliwość. Ważne jest abyśmy wybrali profesjonalny gabinet wyposażony w porządny, wysokiej jakości sprzęt oraz dobrego stomatologa, który posiada odpowiednia wiedzę i doświadczenie i kompetentnie zadba o nasz uśmiech dzieląc się poradami na temat dbania i profilaktyki.

 

Wybielanie zębów Wrocław jest zabiegiem prostym i krótkim, ponieważ trwa około 1,5 godziny. Dentysta trzy razy naświetla szkielet zębowy po nałożeniu specjalnego żelu, który przepuszcza promienie emitowane przez lampę. Jeżeli będziemy przestrzegać po zabiegowych zaleceń efekt powinien utrzymać się nawet do kilku lat.