Aplikacje na telefon do wspomagania treningu

Aplikacje na telefon do wspomagania treningu

Kiedy już bieganie wejdzie nam w nawyk, a konieczność przebiegnięcia codziennego dystansu będzie kusiła jak kawa, wtedy można pomyśleć o urozmaiceniu sobie tej pożytecznej aktywności. Jedną z metod urozmaicenia biegu mogą być aplikacje telefoniczne. Można je oczywiście pobrać na swój telefon również na samym początku własnej przygody z bieganiem, niemniej dla tych wytrwałych biegaczy, dla których treningi są często przygotowaniem do imprez biegowych, aplikacje tego typu mogą być bardzo pomocne w ustaleniu własnych postępów.

Większość tego typu aplikacji jest darmowa. Do najpopularniejszej zaliczyć trzeba aplikację o nazwie Runkeeper, która służyć może tak biegaczom, jak i rowerzystom, narciarzom, chodziarzom. Do jej głównych zalet zalicza się możliwość śledzenia trasy, którą przebywamy, dzięki wykorzystaniu GPS, obliczania przebytych kilometrów, czasu oraz tempa, a także obliczanie ilości spalonych kalorii.

Inną aplikacją, umożliwiającą śledzenie własnej trasy, a także tworzenie planów treningowych, jest Sports Tracker. Statystykami, których wykonanie umożliwia tego typu aplikacja, można dzielić się na portalach społecznościowych, podsycając tym samym ducha sportowego.

Wszystkie podstawowe funkcje, jakie spełniają aplikacje wspomagające bieganie zawiera także Garmin Fit, która pozwala także wybrać sobie ulubiona ścieżkę dźwiękową i dostosować ją do trasy. Do innych znanych aplikacji należą ponadto Endomondo oraz Runtastic. Ta ostatnia pozwala dodatkowo na wykonywanie szczegółowych statystyk i śledzenie biegu, tempa, bicia serca i spalanych kalorii.