Eleganckie i proste szwajcarskie zegarki

Szwajcarzy chyba tęsknią za morzem. Świadczą o tym chociażby nazwy nadawane najbardziej znanym zegarkowym marką takim jak Adriatica, czy tytułowy Atlantic. Zwłaszcza ten producent bardzo często odnosi się morza, do większości swych kolekcji dodając słówko sea. Tak też kolekcja Atlantic Seabreeze, z założenia mająca kojarzyć się z morską bryzą, to zbiór eleganckich i delikatnych zegarków męskich i damskich w iście szwajcarskim stylu.

Wśród propozycji z kolekcji Seabreeze znajdziemy modele na skórzanych paskach i stalowych bransoletach, o różnych wielkościach, lecz z reguły klasycznych, okrągłych kopertach. Jeśli chodzi o kolorystykę, królują tu tradycyjne, dobrze znane barwy takie jak srebrny lub złoty kolor stali oraz czarne, bądź brązowe paski. Tym, co wyróżnia zegarki Atlantic Seabreeze na tle innych czasomierzy szwajcarskich, jest ich skromny i prosty wygląd. Brak zbędnych dodatków i udziwnionych, mniej lub bardziej przydatnych funkcji sprawia, że zegarki te nabierają naprawdę uniwersalnego charakteru. Czytelnym, przejrzystym tarczom towarzyszą wyraźnie cyfry i indeksy w postaci słupków oraz praktyczne datowniki w formie popularnego okienka.

W zegarkach stosuje się mechanizmy kwarcowe o zasilaniu bateryjnym. Towarzyszy im mocne i odporne na zadrapania szkiełko szafirowe. Wodoszczelność nie spada tu poniżej przyzwoitego poziomu 3ATM, który ochrania wnętrze czasomierza przed drobnymi zachlapaniami.

Zegarki Atlantic to propozycja dla osób spokojnych i pewnych siebie, którzy nie potrzebują krzykliwej i rzucającej się w oczy ozdoby, a jedynie uniwersalny, sprawdzony czasomierz, na którym można polegać w każdej sytuacji.