Na świecie nie dzieje się dobrze

Jesteśmy społeczeństwem, które fascynuje się tym, co się dzieje na świecie. Z pasją oglądamy wszelkie kanały informacyjne lub namiętnie czytujemy prasę nie tylko kolorową. Chcemy wiedzieć wszystko o wszystkim, co się wydarzyło i o wszystkich osobach, którymi się interesujemy. Najważniejsze doniesienia dotyczą polityki naszej oraz świata. Staramy się być na bieżąco poinformowani, co też znowu wymyślił nasz rząd, a wymyśla coraz więcej podwyżek cen, nowe podatki, mniej miejsc pracy, prywatyzację całej Polski. J

ak tak dalej pójdzie, to nie zostanie nam ani gram własnej ziemi, nie mówiąc o polskiej gospodarce. Wszystko w końcu upadnie i nie zostanie po nas, żaden ślad. Jeśli chodzi o świat to szykuje się kolejna niepotrzebna wojna. Było już ich tyle i po co? Rządy zamiast rozmawiać w cywilizowany sposób, grożą sobie napaściami z użyciem najnowszej generacji broni. Przechwalają się, kto ma więcej broni i o jakiej sile rażenia. To zachowanie, pięcioletnich dzieci, a nie poważnych państw i ich prezydentów.

Coraz więcej jest zła na świcie. Ludzie głodują i umierają, nie mają pracy ani żadnej innej możliwości utrzymania rodziny. Nawet pomoc społeczna nie jest w stanie pomóc wszystkim. Naszym krajem w ostatnich tygodniach wstrząsają kolejne informacje o liczbie zgonów małych dzieci. Do wszystkich przyczyniają się osoby dorosłe i rodzice, tych maluszków. Skąd w nas tyle nienawiści do własnych dzieci? Zamiast je kochać to porzucamy i mordujemy. To nie jest normalne. Lekarze nie udzielają pomocy małym pacjentom, odsyłają ich jak piłeczkę. Po co w ogóle uczyli się na lekarzy? Mają ratować życie a nie je zabierać.

Wszystko to wstrząsające informacje, które niejednego przyprawiają o dreszcze. Zastanówmy się, co robimy, ta droga prowadzi do zagłady.Lubimy, też i weselsze wydarzenia. Dotyczą świata filmu, mody czy urody. Sport a zwłaszcza bardzo dobre wyniki naszych sportowców wprawiają nas w euforię. Lubimy podglądać życie gwiazd i cieszyć się ich niepowodzeniami.