Cele kredytowe Polaków – co najczęściej finansujemy kredytem?

Cele kredytowe Polaków – co najczęściej finansujemy kredytem?

Finansowanie swoich potrzeb i wydatków kredytem nie jest w naszym kraju czymś niezwykłym. W ostatnich latach zainteresowanie produktami bankowymi znacznie wzrosło i coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu po to, aby sfinansować swoje bieżące wydatki czy też marzenia. Wygoda, jaką daje kredyt, czyli możliwość spłaty zobowiązania w dostosowanych do budżetu ratach jest w stanie przekonać wiele osób do skorzystania z oferty banku. Co jednak Polacy najchętniej finansują kredytem? Więcej dowiesz się z poniższego artykułu.

Sprzęty AGD i RTV

Zdecydowana większość Polaków bierze kredyt na zakup sprzętów do domu. Mowa tu o lodówkach, telewizorach, pralkach i innych urządzeniach, bez których często nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Nowy sprzęt kosztuje nawet kilka tysięcy więc nic dziwnego, że dla wielu osób jest to zbyt duży wydatek jak na jeden raz. Jeśli nie masz wystarczających funduszy, to możesz skorzystać z możliwości kupna produktu na raty. Twój zakup zostanie rozłożony na kilka lub nawet kilkadziesiąt wygodnych rat i będziesz mógł korzystać z nowego urządzenia. Innym, lecz mniej popularnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu gotówkowego na ten cel.

Remont

Kolejną rzeczą, na którą nasi rodacy bardzo chętnie pożyczają pieniądze, jest remont. Każdy z nas chce ładnie mieszkać jednak gruntowny remont mieszkania czy domu może kosztować sporo pieniędzy. Wiele osób postanawia wesprzeć się środkami z kredytu i do zaoszczędzonych pieniędzy dokłada te, które udzielił im bank. Na ten cel można wziąć zwykły kredyt gotówkowy, ponieważ środki pozyskane w taki sposób mogą zostać wydane według uznania kredytobiorcy. Bank nie ma prawa wnikać w to, jak wydajesz pieniądze, a w umowie kredytowej nie znajduje się zapis na temat tego, na co ma być przeznaczony kredyt.

Samochód

W czołowych potrzebach Polaków jest również posiadanie samochodu. Nie ma co ukrywać, że dalej jest to coś, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Jeśli chcesz stać się posiadaczem sprawnego i stosunkowo nowego pojazdu to musisz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To bardzo duża suma i nic dziwnego, że większość z nas decyduje się ją pożyczyć. Istnieją specjalne kredyty samochodowe, które są stworzone właśnie po to, aby móc pozwolić sobie na kupno auta. Jeśli chcesz szybko stać się posiadaczem jakiegoś pojazdu, bo np. trafiła Ci się dobra oferta, to wystarczy, że pójdziesz do banku. Więcej na temat celów kredytowych Polaków przeczytasz na stronie Spłata Pożyczek.