Łóżko loft, czyli jakie? Sprawdź, co je wyróżnia!

Łóżko loft, czyli jakie? Sprawdź, co je wyróżnia!

Sypialnia to pomieszczenie w domu, w którym spędzamy sporo czasu, odpoczywając i relaksując się po długim dniu w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je urządzić i wyposażyć w wysokiej jakości meble. Od pewnego czasu popularne jest tworzenie sypialni wyróżniających się minimalizmem. Do większości takich przestrzeni idealnym wyborem będzie łóżko loft 160×200. Dowiedz się więcej!

Łóżko loft: idealne do większości sypialni

Łóżko loft 160×200 to doskonały wybór do sypialni zarówno mniejszych, jak i większych. To dwuosobowe łóżko, które zmieści się nawet w niewielkich metrażowo sypialniach. Takie wymiary są polecane szczególnie osobom, które cenią sobie komfort, nie przepadają zbytnio za bliskością podczas snu czy też lubią przyjmować różne pozycje w nocy. Dodatkowo warto wiedzieć, że są one idealne również wtedy, gdy wraz z partnerem macie odmienne preferencje co do twardości materaca i chcecie kupić dwa osobne.

Jak wyglądają łóżka loft?

Taki mebel charakteryzuje się wyglądem nawiązującym do stylu industrialnego, inspirowanego historycznymi loftami, czyli przemysłowymi przestrzeniami mieszkalnymi, które stały się popularne w latach 50. i 60. XX wieku. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia łóżek w stylu loft, aby móc łatwo stwierdzić, że przede wszystkim wyróżnia je prostota i geometryczne kształty. Tworzone są z wykorzystaniem surowych materiałów, choć najczęściej jest to metal. W łóżkach w stylu loftowym eksponowane są elementy konstrukcyjne i złącza. Warto podkreślić jeszcze, że chociaż minimalistyczny charakter jest ich główną cechą, to jeśli chcesz, możesz dostosować ich funkcjonalność, dodając np. szuflady i półki.

Jakie są najważniejsze zalety łóżka loft?

Jedną z najistotniejszych zalet łóżek w stylu loft jest to, że są ich różne rodzaje. Firma Gubad jest w stanie wykonać mebel zgodnie z oczekiwaniami każdego klienta. Może stworzyć łóżko 160×200 lub o dowolnym wymiarze.

Zainteresowani mogą wybierać także spośród wielu kolorów ram. Szczególnie ważne jest też to, że dzięki swojej prostocie łóżko loft pasuje do większości sypialni – jest wykonane z metalu, a jak wiadomo: to materiał uniwersalny. Jednak liczy się coś więcej: taka konstrukcja to zakup na długie lata, ponieważ jest niezwykle wytrzymała i solidna.

Dla wielu osób bardzo istotne jest też to, że czyszczenie takich łóżek nie sprawia żadnych problemów – polega ono jedynie na przetarciu ramy wilgotną ściereczką od czasu do czasu. Jeśli zatem w najbliższym czasie planujesz zmienić ten mebel na nowy, rozważ łóżko loft 160×200!