Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jak przygotować auto do sprzedaży?

W celu zwiększenia szans na sprzedaż używanego samochodu rekomendowane jest popracowanie nad jego wyglądem. Bardzo dużo będzie oczywiście zależało od stanu samochodu. Jak wiadomo, bardzo trudnym zadaniem będzie uzyskanie perfekcyjnego nadwozia na mocno zniszczonym lakierze. Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Nadwozie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lakier samochodowy w miarę upływu czasu nie tylko straci połysk, ale również zmieni barwę. Warto zaznaczyć, że zapiaszczone szczotki znajdujące się na myjni, zmienna pogoda czy niewłaściwe kosmetyki są tylko niektórymi zagrożeniami, które czyhają na lśniące nadwozie. W rezultacie pojazd nie będzie wyglądał okazale po 3-4 latach użytkowania.

Czarne plastiki

Bardzo dobrym sposobem, który może dać satysfakcjonujące rezultaty będzie konserwacja gumowych, czarnych oraz plastikowych elementów nadwozia. Należy zaznaczyć, że w internetowych i stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych dostępne są specjalne spreje, które zostały wyprodukowane na bazie wysokiej jakości olejków natłuszczających tworzywa sztuczne. Wystarczy, że osoba zainteresowana dokładnie spryska listwę, zderzak czy uszczelkę cienką warstwą wspomnianego preparatu, a później rozetrze ją niepylącą szmatką.

Dokładne wyczyszczenie pojazdu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ogromnie wrażenie na potencjalnym kliencie mogą zrobić widoczne części nadkoli, lśniące progi czy chlapacze. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie bardzo dokładne umycie wspomnianych elementów, a następnie odświeżenie ich silikonowym sprejem. Warto postawić na matowy preparat, dzięki któremu można będzie uzyskać efekt głębokiej czerni. Jeżeli po umyciu w okolicach nadkoli widoczne będą ubytki powłoki konserwującej, można bez większego problemu uzupełnić je specjalnym lakierem w spreju, który jest przeznaczony do tego celu. 

Dlaczego nabłyszczenie będzie odgrywało istotną rolę?

Osobom, które chciałyby, aby wnętrze prezentowało się okazale, zalecane jest, by plastiki po umyciu bardzo delikatnie natłuścić sprejem na bazie silikonu. Należy mieć świadomość, że tego typu preparaty można kupić w wersji matowej lub nadającej połysk. W najprostszym możliwym ujęciu należy cienką warstwę spreju nanieść na szmatkę lub bezpośrednio na kokpit, a następnie rozetrzeć. Godny uwagi jest fakt, że w podobny sposób powinny być pielęgnowane progi, a także mieszek lewarka zmiany biegów. Ostatnim etapem będzie oczywiście umycie szyb od środka. Nie można zapomnieć zwrócić szczególnej uwagi na miejsca sąsiadujące z plastikami. W trakcie nabłyszczania tapicerki bardzo trudnym zadaniem będzie uniknięcie zatłuszczenia szkła sprejem.