Depilacja laserowa vs maszynka, wosk i jednorazówka

Depilacja laserowa vs maszynka, wosk i jednorazówka

W ostatnim czasie depilacja laserowa stała się bardzo popularna. I nic w tym dziwnego, skoro odpowiednio dobrana i bezpieczna moc lasera, pozwala uzyskać idealnie gładką skórę na lata. Taki rodzaj depilacji stanowi zatem wygodną i lepszą alternatywę dla bolesnego i uciążliwego usuwania włosków przy pomocy tradycyjnego depilatora lub wosku.

Tanio nie znaczy zawsze skutecznie!

Niechciane owłosienie to problem każdego – dotyczy kobiecych nóg, okolic bikini, pach, twarzy i innych części ciała. Na nieestetyczne włoski na ciele narzekają również panowie – zwłaszcza ci, którzy mają owłosiony tors lub kark.

Na niektórych częściach ciała tradycyjne usuwanie owłosienia jednorazówką, woskiem lub depilatorem wyrywającym włoski z cebulką jest nie tylko uciążliwe, ale i również bolesne. Są to jednocześnie dość czasochłonne metody, które wymagają regularności. Jeśli więc chcemy cieszyć się pięknym, gładkim ciałem w tym przypadku musimy trochę pocierpieć no i oczywiście wykazać się cierpliwością. Ale po co? Skoro istnieją lepsze i skuteczniejsze metody, które nie powodują bólu, dlaczego by ich nie wykorzystać?

To właśnie depilacja laserowa http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ jest najlepszą alternatywą, która raz zastosowana przynosi długotrwałe i skuteczne efekty. Mogłoby się wydawać, że taki zabieg nie jest opłacalny, ponieważ z reguły kosztuje kilkaset złotych. Na depilację trzeba spojrzeć jednak długoterminowo. Raz poniesione koszty na zabieg przynoszą efekty na dłużej niż np. tania jednorazówka, która już po pierwszym użyciu ląduje w koszu. W perspektywie całego roku (przyjmując, że depilujemy się w ten sposób przynajmniej raz w tygodniu) koszty jednorazówki lub wosku znacznie rosną. Nie wspominając już o cenie wszelkich kosmetyków, które musimy użyć po takiej depilacji. Co prawda możemy kupić elektryczną maszynkę, która usunie włoski – nie ukrywajmy jednak, że i tutaj musimy co jakiś czas powtarzać zabieg, który do przyjemnych i delikatnych raczej nie należy.

Dlaczego warto usuwać owłosienie laserowo?

Spośród wszystkich dostępnych metod depilacyjnych, to właśnie depilacja laserowa jest najskuteczniejsza, bezpieczna i najbardziej opłacalna. W zależności od grubości i gęstości włosków możemy pozbyć się ich większości nawet jednym zabiegiem. Aby jednak uzyskać idealne efekty na lata, niezbędne jest powtórzenie laserowej sesji.

W perspektywie czasu jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które przy użyciu np. lasera aleksandrytowego jest bezbolesne. To dlatego, że urządzenie depilujące wyposażone jest w specjalny system chłodzenia, który zabezpiecza skórę i niweluje ból. Laser jest szczególnie polecany dla osób z cienkimi włoskami, które już po pierwszym zabiegu w większości usuwa.