Jak ożywić pokój – 3 sprawdzone sposoby

Jak ożywić pokój – 3 sprawdzone sposoby

Szarość to doskonała baza to stworzenia stylowego i jednocześnie przytulnego salonu. Dobra aranżacja jest uwarunkowana zastosowaniem odpowiednich kolorów oraz dodatków. Koc bawełniany jest jednym z nich, ale warto także pamiętać o ciekawych obrazach, kolorowych poduszkach oraz świeżych kwiatach.

Szary pokój z granatowymi dodatkami

Szary świetnie sprawdza się w salonie pod warunkiem, że zostaje zestawiony z intensywnymi barwami. Na szczególną uwagę zasługują granatowe dodatki, dzięki czemu możesz łatwo i gustownie przełamać barwę bazową. Takie połączenie można zastosować w różnorodnych stylach i zawsze przynosi doskonałe efekty. Jakie granatowe dodatki sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim warto postawić na koc bawełniany przerzucony przez oparcie fotela i sofy. Taki dodatek nadaje wnętrzu ciepła i przytulności, a jednocześnie zapewnia poczucie komfortu cieplnego w zimniejszy wieczór. Grantowe zasłony robią wrażenie i nadają charakteru, do tego poszewki na poduszki i sporych rozmiarów wazony oraz ozdobne figurki. W pokoju można zrobić naprawdę wiele, wystarczy nieco wyobraźni.

Kiedy srebro zostanie połączone z szarością i granatem wychodzi styl glamour, czyli wnętrze pełne elegancji, charakteru i nietuzinkowości. Luksus nigdy nie wychodzi z mody.

Szarość w połączeniu z zielenią

Wśród odważnych zestawień warto zwrócić uwagę na połączenie szarego pokoju z elementami urban jungle. Butelkowa zieleń może znaleźć się na meblach, poduszkach oraz zasłonach. Koc bawełniany doskonale wkomponuje się w pozostałe dodatki. Do osiągnięcia efektu jak z dżungli nie wystarczy kilka elementów w kolorze butelkowej zieleni. Potrzebne są także motywy roślinne oraz ciekawe zasłony, na których widać naturę. Człowiek doskonale czuje się w takim otoczeniu, co przekłada się na wyciszenie, usunięcie nagromadzonych w ciele stresów i napięć. Całe wnętrze będzie prezentować się jeszcze lepiej, kiedy w salonie znajdzie się sporo roślin. Zielone dodatki, podpórki do kwiatów czy pnączy i oryginalne kształty – w salonie może dziać się naprawdę wiele i to bez nadmiernego obciążenia budżetu.

Słoneczne dodatki wśród szarości

Żółty koc bawełniany, żółte poduszki czy klosze prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i promiennie, dlatego to kolor szczególnie lubiany przez osoby o pogodnym nastawieniu, wesołe i otwarte. Szare wnętrze nie musi być nudne czy smutne, wystarczy kilka intensywnych dodatków. Warto pamiętać także o świeczkach, wazonach wypełnionych pachnącymi kwiatami oraz obrazach. Jednak w kwestii tych dodatków trzeba zachować szczególny umiar, gdyż za dużo żółci/złota może przytłoczyć wnętrze.