Sposób na szybki remont? Farba do betonu na zewnątrz!

Sposób na szybki remont? Farba do betonu na zewnątrz!

Czasem zdarza się sytuacja, w której zwykłe posprzątanie terenu wokół domu nie wystarczy, a na solidny remont nie ma wystarczającej ilości czasu albo zwyczajnie brakuje pieniędzy. Wtedy poszukuje się rozwiązań, które sprawią, że dom i jego otoczenie zaprezentują się inaczej, a przeprowadzenie tej zmiany nie będzie ani czasochłonne, ani zbyt drogie. Sposobem na taką zmianę może być pomalowanie ścian, płotów i innych betonowych elementów otaczających dom, a jedynym znaczącym wydatkiem koniecznym do wykonania tego zadania jest farba do betonu na zewnątrz. W tym krótkim poradniku znajdziesz informacje na temat tego, jak się do takiej pracy przygotować i jak ją możliwie skutecznie i szybko przeprowadzić.

Zanim będzie potrzebna farba do betonu na zewnątrz

Zacznij od posprzątania przestrzeni na zewnątrz, oczyść ją z różnych naniesionych z czasem elementów, które na pewno nie dodają przestrzeni szczególnego blasku: starych mebli, tylko trochę uszkodzonych doniczek i dawno zapomnianych zabawek. Farba do betonu na zewnątrz na tym etapie jeszcze nie jest potrzebna. Kiedy już pozbędziesz się wszelkich zbędnych rupieci, pozamiataj i dokładnie wyczyść wszystkie powierzchnie, które chcesz pomalować, aby usunąć z nich brud i kurz, które mogą skutecznie przeszkadzać we wszelkich pracach, a jeśli zostaną aż do malowania, mogą nawet wpłynąć na zmianę koloru, który uzyskasz w wyniku malowania. Przykryj wszelkie rośliny i inne elementy zdobiące, których nie można przenieść w inne miejsce na czas malowania plandeką lub jakimś innym materiałem o możliwie dużej powierzchni i odporności na zachlapanie, aby chronić je przed chemikaliami i spływającą wodą.

Następny etap jest bardzo ważny i od jego dokładnego wykonania w bardzo dużym stopniu zależy to, ile czasu spędzisz na malowaniu i jaki będzie ostateczny efekt całego przedsięwzięcia. Etapem tym jest dokładne wyszorowanie całej powierzchnię tarasu i wszystkich innych powierzchni, które chcesz malować. Celem jest, aby usunąć tłuszcz lub wszelkiego rodzaju zabrudzenia z betonu. Tłuszcz lub olej na powierzchni przebije się przez nową farbę i będzie skutecznie wskazywał wszelkie zaniedbania, tylko przy okazji obniżając trwałość nowej nawierzchni i powodując jej odbarwienie.

Malujemy – farba do betonu na zewnątrz w akcji!

Do malowania betonu na zewnątrz nie wystarczy zwykła farba do sprzedaży detalicznej. Zwykła farba użyta w tym celu szybko zewnętrzna będzie pękać i łuszczyć się na powierzchni betonu. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem do tego typu działań jest zawsze specjalna farba do betonu na zewnątrz. Jeśli nie masz pewności, którą farbę do betonu najlepiej zastosować, skontaktuj się z Aksil – firmą, która specjalizuje się w produkcji farb do takich zastosowań i poproś o zalecenia dotyczące farb do betonu, które są odpowiednie dla Twoich warunków pogodowych i rodzaju betonu na malowanych powierzchniach.

Wybierając kolor, warto wziąć pod uwagę kolor elewacji domu i kolor mebli ogrodowych. Najlepiej, jeśli w trakcie wybierania będziesz mieć przy sobie próbki. Jeśli chcesz, aby malowanie poszło możliwie szybko i sprawnie, maluj kolorem co najmniej o jeden odcień ciemniejszym od poprzedniego. Zastanów się, czy będziesz potrzebować podkładu, niektóre farby są samogruntujące, ale podkład do betonu może pomóc w stworzeniu równej, nieporowatej powierzchni, nad którą będziesz pracować. Może również zmniejszyć liczbę warstw farby, które będą potrzebne do pełnego pokrycia powierzchni.

Do samego malowania najlepiej użyć pędzla z długim uchwytem lub przedłużacza o długości pędzla, aby malowanie było mniej obciążające dla kolan i pleców. Jeśli któraś z malowanych powierzchni znajduje się na posadzce, zacznij zawsze od jednego rogu, używając równomiernych pociągnięć pędzla, i wychodź na zewnątrz. Uważaj, aby nie zamalować się w kącie, bo szkoda chodzić po właśnie naniesionej świeżej farbie. Wszelkie wykończenia i drobne elementy ozdobne maluj za pomocą mniejszego pędzla, aby wypełnić krawędzie tarasu. Po pokryciu całej powierzchni cienką warstwą farby do betonu pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Powinno to zająć około 3 do 5 godzin, w zależności od rodzaju użytej farby do betonu.