Miedziane dekoracji w Twoim domu — czy warto?

Miedziane dekoracji w Twoim domu — czy warto?

Miedź najczęściej kojarzona jest z właściwościami zdrowotnymi. Jednakże kolor tego metalu jest unikatowy i warto rozważyć zakup dodatków, takich jak kubki miedziane czy wazoniki lub butelki wykonanych właśnie z tego pierwiastka, których walory estetycznie zachwycą niemal każdego.

Czy miedź wpasuje się w każde wnętrze?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta — zdecydowanie tak! Miedź cechuje gładkość powierzchni, dzięki czemu światło, które na nią pada, zostaje odbite i rozproszone. Powoduje to optycznie powiększenie pomieszczeń, w których znajdują się miedziane dodatki, a dodatkowo wprowadza ciekawy element wystroju. Jest pierwiastkiem, który w stopach lubi łączyć się z innymi metalami, dzięki czemu kolorystyka jest urozmaicona. Dopasowanie jej do aranżacji swojego domu czy mieszkania nie powinno być większych problemów. Dodatki w tej kolorystyce sprawdzą się w klasycznych wnętrzach jako dopełnienie całości, ale nowoczesne wnętrza też lubią ten kolor przyczyniający się do powstawania ciekawego kontrastu. Poza zachwycającym efektem spełnia także funkcję chroniącą przed szkodliwymi drobnoustrojami, dzięki temu przestrzenie są bezpieczniejsze.

Kubki miedziane jako podwójna korzyść

Metal szlachetny stosowany jest do wykonania zarówno naczyń codziennego użytku, jak i dekoracji do domu. Warto przemyśleć ich zakup, ponieważ mogą one wywrzeć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Biorąc pod uwagę kubki miedziane, można otrzymać nie tylko piękną wystawę, ale także wspomogą nasze zdrowie. Umożliwią one nasycenie wody, którą możemy z nich pić, jonami miedzi. Pierwiastek ten jest przyswajany z pożywienia, więc powinniśmy unikać spożywania dodatkowych ilości, ponieważ zarówno nadmiar, jak i jego brak wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest używanie tych naczyń, jeśli zauważymy u siebie oznaki braku miedzi, do których można zaliczyć osłabienie paznokci czy włosów. Wystarczy wówczas wypić wodę pozostawioną w tym naczyniu na całą noc i po pewnym czasie wszystko wróci do normy.