Dobrze zrobiony makijaż

Dobrze zrobiony makijaż

Maluj się dobrze. Źle zrobiony makijaż, jest gorszy niż jego brak. Mody, zwyczaje i style malowania się ulegają ciągłym zmianom. W minionej epoce PRL-u modne było bardzo intensywne i rzucające się w oczy malowanie twarzy. Im więcej kolorów, tym lepiej. Im większy kontrast, tym makijaż wydawał się ładniejszy. Na ulicach pełno było dam z ustami pomalowanymi na krwisto-czerwony kolor. Te same panie miały powieki dosłownie zasmarowane jednolitym niebieskim cieniem. Ich oczy okalały grube czarne kreski. Na policzkach czerwienił się grubo nałożony róż, a z całej twarzy spływał kiepskiej jakości puder. Nikt nie przejmował się tym, czy obowiązujący i jedyny wzór upiększania twarzy, pasuje do cery, włosów czy ubrania. Dziś wszystko to uległo zmianie.

Kosmetyki do makijażu

Po pierwsze, zmieniła się jakość kosmetyków do makijażu. Można więc kupić subtelnie wyglądające konturówki, szminki i błyszczyki do ust. Odcieni jest tyle, że indywidualny dobór, nie jest już problemem. Pudry i róże są lekkie i wyglądają zupełnie naturalnie. Kosmetyki do upiększania oczu dają efekt uwodzicielskich spojrzeń, ale nie zamalowują oczu. A wszystko sprzedawane jest w pięknych i wygodnych w użytku opakowaniach.

Dobrze zrobiony makijaż

Dobrze zrobiony makijaż to ten, którego nie widać. Widać natomiast zmienioną twarz. Twarz jest atrakcyjniejsza, bo umiejętnie wymodelowana. Usta są pełniejsze, bo pokryte pomadką pasującą do odcienia cery. Skóra jest gładka i nie wygląda jak maska, bo muśnięta jest delikatnym pudrem. Oczy są podkreślone, ale nie obrysowane grubymi kreskami i nie zamalowane jak na obrazku.

ABC makijażu

Makijaż trzeba zacząć od umycia twarzy. Na czystą twarz nakładamy podkład. Podkład stanowi krem odpowiednio dobrany do rodzaju skóry. Kolej na puder. Rozprowadzamy go cieniutką warstwą po całej twarzy. Usta podkreślamy za pomocą szminki lub błyszczyku. Do makijażu oczu używamy kredki, tuszu do rzęs lub cieni do powiek. Jeśli usta są bardzo mocno podkreślone, oczy powinny być pomalowane delikatnie. I odwrotnie: przy mocno podkreślonych oczach, usta nie powinny być bardzo wyraziste.