Modne dodatki do łazienki – co warto kupić?

Modne dodatki do łazienki – co warto kupić?

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w całym domu. Bardzo często jest niedoceniane, gdyż kojarzy się jedynie z załatwianiem potrzeb fizjologicznych i przestrzeganiem higieny. Jednak to strefa relaksu, w której można odprężyć się po długim dniu spędzonym w pracy i pozbyć się nagromadzonego stresu.

Jak urządzić łazienkę?

W trakcie aranżacji łazienki warto zacząć od wyboru kolorów, sprzętów sanitarnych oraz ich ustawienia. W dalszej kolejności wybiera się płytki i oświetlenie. Komplet ręczników to niezbędny element umożliwiający wycieranie ciała, ale jednocześnie wpływający na poprawę estetyki pomieszczenia.

Urządzając łazienkę, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę funkcjonalność, a dopiero później wzbogacić pomieszczenie w trakcyjne dodatki i gadżety. Wśród modnych dodatków absolutnym numerem jeden są dobrze dopasowane do stylu i charakteru pomieszczenia lustra. Aby powiększyć pokój, powinny odbijać widok z okna, dzięki czemu można cieszyć się optycznym powiększeniem łazienki. Kształt lustra powinien zostać dopasowany do form dominujących w pomieszczeniu – ten zabieg pozwoli uzyskać efekt ładu i harmonii. Doskonale sprawdzą się ozdobne ramy, które nie tylko pięknie się prezentują, ale jednocześnie przyciągają uwagę. Rozmiar także ma znaczenie, duże lustra wyjątkowo dobrze prezentują się w nowoczesnej łazience.

Dodatki idealne do łazienki

Komplet ręczników to dodatek, który nie tylko poprawia wygląd wnętrza, ale jest niezbędny do utrzymania higieny na właściwym poziomie. Szczególnie dużą rolę odgrywa wybór kilku rozmiarów – mniejsze do wycierania buzi i rąk, a większe do ciała. Komplet ręczników można powiesić na grzejniku, ustawić na specjalnym stojaku albo umieścić w eleganckim koszyku. Kolor także ma znaczenie. Ręczniki można dopasować kolorystycznie do innych dodatków, a w sytuacji, gdy całe wnętrze jest utrzymane w beżach i szarościach, warto zdecydować się na mocniejszy akcent. Turkus kojarzy się z wodą, dlatego komplet ręczników w takim odcieniu to absolutny strzał w dziesiątkę.

Łazienka powinna być miejscem relaksu, dlatego warto pamiętać o aromatycznych świeczkach, które nadadzą klimatu w trakcie długiej kąpieli z przygaszonymi światłami w sobotni wieczór. Niewielkie wazoniki wypełnione kwiatami sprawią, że pomieszczenie kąpielowe zyska charakteru, ale jednocześnie będzie atrakcyjnie pachnieć bez względu na porę dnia czy nocy. Ważne jest także położenie na kafelkach dywaników wzbogaconych o maty antypoślizgowe. Zapewnią przyjemne ciepło i bezpieczeństwo w trakcie wychodzenia z wanny czy prysznica.