Jak zmniejszyć apetyt i przestać podjadać w nocy?

Jak zmniejszyć apetyt i przestać podjadać w nocy?

Nocne podjadanie to dla wielu osób, które są na diecie prawdziwy problem. Nocny głód sprawia, że nie możemy spać – urządzamy sobie więc wycieczki do kuchni i podjadamy. Co jemy w trakcie takich ataków? Przeważnie rzeczy mało zdrowe. Czy da się ten problem wyeliminować?

Co zrobić, by nie budził nas w nocy wilczy głód? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Dlaczego podjadamy? Czasami to sprawka choroby!

Wiele osób czując w nocy potworne uczucie głodu nie zdaje sobie sprawy, że może ono wiązać się z większym lub mniejszym problemem ze zdrowiem. Bardzo częstą przyczyną nocnego napadu głodu są wrzody żołądka. Nocą, gdy nas żołądek jest pusty kwaśne środowisko w nim panujące powoduje mocniejsze podrażnienie co objawia się mocnym uczuciem “zasysania” w brzuchu. Bardzo często zjedzenie małego posiłku przynosi ulgę.

Oczywiście nie zawsze problemem są wrzody. Część osób otyłych w ten sposób zaspokaja swój głód. Nie są w stanie wytrzymać bez jedzenia dłużej jaki kilka godzin. W ten sposób organizm domaga się kolejnej dawki kalorii a my zamiast chudnąć – tyjemy jeszcze szybciej. Dla wielu osób taki rodzaj głodu jest trudny do opanowania. Czy faktycznie tak jest?

Nic z tych rzeczy! Odpowiednia dieta wspierana przez dobre suplementy powinna w krótkim czasie wyeliminować z naszego życia ten problem raz na zawsze.

Co zrobić, by przestać podjadać w nocy?

Po pierwsze zapomnij o niejedzeniu kolacji – ten mit krąży w naszym kraju od dłuższego czasu. Nie jemy śniadania i kolacji bo ma to prowadzić do szybszej przemiany materii i lepszych efektów odchudzania. Nic z tych rzeczy!

Można powiedzieć, że opuszczanie posiłków działa odwrotnie. Organizm “nie wie” kiedy dostanie kolejny posiłek dlatego nasza przemiana materii zwalnia i każda nadwyżka energii odkładana jest prędko na gorsze czasy w postaci tkanki tłuszczowej. Tyjemy na brzuchu, udach, pośladkach nie wiedząc, że największą krzywdę robimy sobie lukami w posiłkach!

Ostatni posiłek o 16 czy o 17? Nic z tych rzeczy! Wszystko zależy od tego kiedy chodzisz spać. Jeśli jesteś nocnym markiem i kładziesz się spać około północy to jedzenie ostatniego posiłku o godzinie 16 byłoby największą głupotą jaką może zrobić osoba, która chce schudnąć!

Kolacja, która jest ostatnim posiłkiem powinna być zjedzona nie później jak 2 godziny przed snem. W tym czasie posiłek zostanie strawiony ale nie na tyle, by nie czuć sytości przez całą noc. Odpowiednia dieta jest więc w stanie wyeliminować problem napadów głodu i to nie tylko tych, które pojawiają się w nocy i nad ranem.

Czy suplementy takie jak Piperinox pomogą rozwiązać problem?

Bardzo często osoby, które nie mogą oprzeć się podjadaniu kupują kolejne tabletki na odchudzanie, które mają pomóc im rozwiązać problem. Oczywiście takie preparaty jak Piperinox są w stanie zredukować uczucie głodu i przyspieszyć metabolizm. To, czy poradzą sobie z nocnym zasysaniem w brzuchu zależy jednak od jego przyczyny.

Jeśli przyczyną podjadania jest choroba organiczna to Piperinox niewiele da. Jeśli jednak jest to efekt małych zaniedbań dietetycznych to takie tabletki na odchudzanie są w stanie dość szybko przynieść sporą ulgę. Ciekawą recenzję tabletek Piperinox przeczytasz na https://dopilar.pl/odchudzanie/szybkie-odchudzanie-z-piperinox/. Tam też poznasz pełny skład tego środka i zasady dawkowania, które pomogą pozbyć się nadwagi raz na zawsze.

Tutaj napiszę jeszcze tylko tyle, że Piperinox jest naturalnym suplementem opartym o składniki ziołowe. Jest więc całkiem bezpieczny i kupić go można w dobrej cenie.

Co zrobić, by szybko schudnąć bez efektu jojo?

W przypadku odchudzania bardzo trudno o kurację, która będzie jednocześnie szybka, skuteczna i nie spowoduje późniejszego powrotu do wyższej wagi. Co więc zrobić, by skutecznie schudnąć i zapomnieć o odchudzaniu?

Do podstaw należy tu:

  • odpowiednia dieta,
  • dobry trening,
  • skuteczna regeneracja,
  • motywacja,
  • spora dawka samozaparcia.

Jeśli dostosujesz się do tych wskazówek to bez trudu pozbędziesz się nie tylko nadwagi ale także wielu problemów ze swoim zdrowiem. Pamiętajmy, że otyłość jest częstą przyczyną wielu chorób, które rozwijają się w naszym organizmie w ukryciu. Gdy zaatakuję jest przeważnie za późna na szybką reakcję w postaci zmiany diety.

Warto dbać więc o swoje zdrowie często kontrolując BMI i starając się nie przekraczać dopuszczalnej dla siebie zdrowej wagi. Takie podejście zapewni ci lepsze zdrowie i święty spokój w przyszłości. Miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, problemy z sercem – tego wszystkiego możesz uniknąć odżywiając się zdrowo i rezygnując z tłustych, ciężkostrawnych posiłków, które są przecież w głównej mierze odpowiedzialne za naszą nadwagę.