Darmowy program do mailingu, czyli jak informować o wielkich promocjach

Jedną z najlepszych metod sprzedażowych są krótkie promocje, podczas których klienci oprócz niższej ceny otrzymują specjalne bonusy. Doskonałym narzędziem do tego typu zastosowań jest darmowy program do mailingu. Warunkiem przeprowadzenia takiej akcji promocyjnej jest precyzyjne dostarczenie wiadomości do jak największej grupy odbiorców.

Krótkie promocje, jak popularna w ostatnich latach strategia Harva Ekera, stały się podstawą uzyskiwania wysokiej sprzedaży w akcjach promocyjnych na listach mailingowych. Polegają one na 2-4 dniowych obniżkach cen wielu produktów, połączonych z dodatkowymi bonusami w formie gratisowych produktów, a także zaproszeniem partnerów posiadających powiązane tematycznie listy mailingowe do współpracy. Promują oni nasz produkt w zamian za prowizję – dzięki temu o jego ofercie w specjalnej cenie dowiadują się kilkakrotnie większe grupy klientów.

Darmowy program do mailingu pozwala zorganizować programy partnerskie.W innych rodzajach biznesu, na przykład zakładach fryzjerskich duże zagęszczenie podobnych przedsiębiorstw to zguba dla skutecznej sprzedaży. W biznesie internetowym sprawa ma się nieco inaczej – każdy produkt informacyjny może być promowany przez grono partnerów, a im więcej osób w branży posiadających listę mailingową, tym lepiej.

Darmowy program do mailingu, a warunki krótkotrwałej promocji

Aby taka promocja się powiodła, podstawowym aspektem jest precyzyjna wysyłka mailingów do jak największej grupy osób, odpowiednio zgrana w czasie. Gdy mailing trafi do skrzynki klienta np. o godzinie 3 w nocy, podczas gdy będzie otwarty, zostanie przykryty dużą ilością innych e-maili, a więc jego otwieralność będzie znikoma. Promocje tego typu często są łączone z webinarami szkoleniowo- sprzedażowymi, czyli seminariami on-line prowadzonymi na żywo, z możliwością zadawania pytań i dużą dawką darmowej wiedzy.

Z punktu widzenia biznesmena ciekawą zaletą takich spotkań jest możliwość rozwiązania problemów na bieżąco, również z dopasowaniem formy płatności za dany produkt. Do zgromadzenia słuchaczy na naszą prezentację niezbędny jest darmowy program do mailingu. Przy takich webinarach szczególnie ważna jest precyzja wysyłki, gdyż opóźnienie o kilkanaście minut wiadomości przypominającej o spotkaniu może spowodować, że subskrybent dostanie ją już w trakcie spotkania, a więc spóźni się na nie.

Krótkie akcje promocyjne skłaniają do zakupu niezdecydowanych klientów z naszej listy

Promocja czasowa, jeżeli jest prowadzona przez darmowy program do mailingu może zwiększyć sprzedaż nawet kilkukrotnie, a przede wszystkim ożywia kontakt z klientem, co sprawia, że osoby niezdecydowane, lub niezbyt zamożne decydują się na zakup produktu, który uchodził za zbyt kosztowny. Ważnym elementem jest, aby w trakcie promocji wysyłać codziennie prawidłowo napisane, perswazyjne wiadomości, które uświadamiają subskrybentom, że taka okazja nieprędko się powtórzy. Warto także wspomnieć o coraz szybciej upływającym czasie, jak i podzielić akcję promocyjną na kilka etapów.

Pierwszy etap zakłada znaczną obniżkę cen, a także dużą ilość wartościowych bonusów, które nie będą dostępne pod koniec tej promocji. Inną techniką jest wyróżnienie klientów, którzy są od dłuższego czasu na liście. Można dodać, że ta promocja jest skierowana tylko dla nich, w podziękowaniu za czytanie naszego bloga i uczestnictwo w innych szkoleniach.

Podsumowując, darmowy program do mailingu zapewnia możliwość przeprowadzenia promocji czasowych, które wnoszą marketing internetowy na nowy poziom. Obecnie każdy odnoszący sukcesy e-biznes korzysta z tego typu akcji wyprzedażowych.