Wakacje nie muszą być drogie

Wielu Polaków nie stać na wakacyjne wyjazdy do znanych i drogich kurortów polskich i zagranicznych. Z tego powodu część z nas myśli, że w ogóle nie może wyjechać na udany urlop i zostaje w domu. Warto jednak pamiętać, że wakacje w Polsce nie muszą być drogie – za niewielką kwotę można wyjechać do urokliwego zakątka naszego kraju i odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Tanie i udane wakacje można spędzie na przykład na Pojezierzu Wielkopolskim. Tamte okolice charakteryzują się dużą liczbą jezior o ciepłej wodzie, wokół których powstają campingi, pola namiotowe, a także ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Miejscowości takie jak: Sława, Skorzęcin, Wolsztyn czy Antonin są często wybierane przez osoby o mniej pokaźnych portfelach. Wynajem domku letniskowego to koszt około 30 zł od osoby za noc, a pole namiotowe kosztuje nas zwykle około 10 zł za dobę od osoby.

W miejscowościach tych często można także znaleźć niedrogie bary, w których podaje się domowe obiady. Ponadto w wielu domkach są aneksy kuchenne, w których można samodzielnie przyrządzać posiłki, a na polach campingowych dostępne są wspólne kuchnie.

Wakacje nad jeziorem mogą być bardzo udane ze względu na to, że w polskich jeziorach woda jest znacznie cieplejsza niż w Bałtyku. Z tego powodu kąpiel w nich jest o wiele przyjemniejsza. Ponadto nad jeziorami dostępne są sztuczne plaże, na których można się opalać, grać w piłkę i wypoczywać.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci i dorosłych czuwają także ratownicy WOPR. Osoby, które wolą  aktywny wypoczynek od opalania się, mogą również wypożyczyć rowerki wodne, kajaki oraz niewielkie żaglówki, by móc w spokoju delektować się pięknem przyrody wokół akwenu. Nad jeziorem nikt nie będzie się nudził.