Wkrętarki i wiertarki – niezbędnik fachowca

Każdy budowlaniec z całą pewnością w swojej pracy musiał coś poskręcać. Na przykład, listwy do podłogi, trzeba przykręcić za pomocą wiertarki, bądź wkrętarki, a także śruby. Wiertarka to nic innego, jak przyrząd, który za zadanie ma wiercenie, rozwiercanie, oraz pogłębianie już wywierconych dawniej dziur. Działa ona z pomocą wiertła, które trzeba umieścić w specjalnym otworze.

Dawniej, używano wiertarek ręcznych, jednak w dzisiejszych czasach wydawałoby się to bardzo prymitywnym rozwiązaniem pośród obecnych wiertarek, które zazwyczaj działają na akumulator. Wiertarki bardzo mogą ułatwić życie wielu ludziom, a także budowlańcom, którzy nie wyobrażają sobie najpewniej życia bez wiertarek. Wkrętarka różni się od wiertarki tym, iż jej zadaniem nie jest wiercenie, ale wkrętarka wkręca już w wywiercone dziury śruby, wkręty, albo inne. Wkrętarka także może działać w przeciwną stronę, wykręcając śrubki.

Tak samo jednak jak wiertarki, działa jej system zasilania. Może być zasilana poprzez akumulatory, które z całą pewnością trzeba co jakiś czas ładować, bądź przez sieciowy prąd elektryczny. Wiertarki są bardzo potrzebne w zawodzie budowlańca, ale także w innych zawodach też bywają często wykorzystywane, na przykład w pracy stolarza. Dlatego wiertarki to obecnie jedne z najpopularniejszych narzędzi w pracy budowlańca.