Xbox Game Pass kontra Game Pass Ultimate – podobieństwa i różnice

Xbox Game Pass kontra Game Pass Ultimate – podobieństwa i różnice

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach ceny gier, zwłaszcza gier AAA, mocno poszybowały. Teraz koszt rzędu 250 złotych za nowy tytuł już nikogo nie dziwi, a jeszcze kilka-kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Nikogo te podwyżki nie cieszą, pomijając może twórców i wydawców gier, ale wiele osób jest skłonnych się z nimi pogodzić, aby zagrać w wymarzone tytuły.

Niekoniecznie jest to jednak konieczne, zarówno w przypadku nieco starszych tytułów, jak i nawet takich, które miały premierę stosunkowo niedawno. Microsoft oferuje bowiem usługę subskrybcyjną, dającą dostęp do setek tytułów w ramach comiesięcznego abonamentu. Do wyboru są dwa pakiety – Xbox Game Pass (na PC lub konsole) oraz Xbox Game Pass Ultimate. Czym one się różnią i który warto wybrać? Doradzamy!

Xbox Game Pass i Game Pass Ultimate – podobieństwa I różnice

Jeśli chodzi o podobieństwa, to przede wszystkim zarówno w Xbox Game Pass, jak i Xbox Game Pass Ultimate gry z samego Game Passa są dostępne do pobrania i grania za darmo tak długo, jak aktywny jest abonament. Chodzi tutaj o ponad 100 tytułów różnych wydawców, m.in. Gears 5 oraz Dead by Daylight. Dodatkowo, oba te plany dają dostęp do specjalnych ofert i promocji.

W zależności od tego, jaką wersję Xbox Game Pass się zakupiło, użytkownik ma dostęp do gier tylko na PC lub tylko na konsoli Xbox. Wersja Ultimate obejmuje obie te platformy, a także Androida, na którym można za pomocą specjalnej aplikacji grać w gry za pomocą chmury (trzeba tylko w przypadku większości z nich dysponować kontrolerem – niektóre jednak dają opcję grania jedynie za pomocą ekranu dotykowego smartfona). Ultimate daje również dostęp do katalogu gier EA Play, czyli m.in. najnowszej FIFY, Maddena i wielu innych ciekawych tytułów, zarówno starszych, jak i nowszych.

Kolejnym ciekawym dodatkiem w nieco droższej wersji Ultimate jest bezpłatny dostęp do subskrypcji Xbox Live Gold, która między innymi pozwala grać online z innymi osobami, a także uzyskiwać darmowe gry w ramach Games with Gold. Można więc powiedzieć, że Xbox Game Pass Ultimate to tak naprawdę trzy usługi w jednym – Game Pass Ultimate, EA Play oraz Live Gold.

Którą usługę warto wybrać?

Każdy musi sam ocenić, która usługa będzie dla niego korzystniejsza. Duże znaczenie ma tutaj, czy ktoś chce grać tylko na jednej platformie (PC lub konsoli), czy na kilku (PC, konsoli i Androidzie).

Nie da się jednak ukryć, że Ultimate oferuje znacznie więcej (zarówno w zakresie gier, jak i dodatkowych bonusów, takich jak Live Gold), a jego cena jest jedynie nieznacznie wyższa niż cena samego Game Passa.